رومیز لوگو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انفجار واقعی در یک بازی رومیزی

«جوون ها این روزها به بازی‌های رومیزی علاقه‌ی کمی نشون میدن. حالا اگه بازی‌های رومیزی با ماشین و انفجار واقعی انجام بشه چی؟»

این (تقریبا) حرفی بود که ریچارد هموند، یکی از مجریان برنامه ی تلویزیونی «گرند تور» در قسمت پنجم فصل اول زد و یک بازی معروف رومیزی رو به یک بازی هیجانی و پر سر و صدا تبدیل کرد.

اگر از ماجرای برنامه ی گرند تور خبر ندارید، باید بگم که جرمی کلارکسون، مجری سابق برنامه ی «Top Gear» یا همون «تخت گاز»، یه مشت به چونه‌ی تهیه‌کننده‌ی برنامه می‌زنه و از برنامه اخراج میشه و بعد از کلی ماجرا، با همکاراش برای آمازون تدارک یک برنامه‌ی مشابه به اسم گرند تور رو میبینن.

یه صفحه‌ی بازی شطرنجی با یه مانع وسطش که حریفتون کشتی‌های شما رو نبینه و شما باید حدس بزنید که کشتی‌های طرف مقابل کجاست و با موشک کشتی‌هاش رو منفجر کنید. این یه بازی آشناست. بازی «بتل شیپ» یا «کشتی جنگی» که حتما توی بچگی، اگه نسخه‌ی اصلی رو بازی نکرده باشید، با یه کاغذ و خودکار بازیش کردید.

vlcsnap-2016-12-24-01h36m35s976-1024x589

 

به جای شلیک موشک، یه طرف کاغذ علامت می‌گذاشتید و کاغذ رو تا میکردید و پشت علامتتون با فشار خودکار، علامت رو روی نیمه‌ی کاغذ حریف تثبیت می‌کردید که آیا به هدف میخوره یا نه. که البته نسخه‌ی کاغذی خیلی ناقص بود و اثری از حدس زدن جای کشتی‌های حریف نبود. شما می‌دونستید اون‌ها کجا هستن و باید فقط درست نشونه‌گیری می‌کردید.

بازی اصلی در واقع ترکیبی از حدس زدن و استنتاجه.

حالا به جای کشتی‌ها، ماشین و لیموزین و کاروان بگذارید توی یک فرودگاه متروکه و با کانتینر دید حریف رو سد کنید و با ماشین‌های کوچولویی که از جرثقیل به پایین میفتن، به عنوان گلوله، ماشین‌ها‌(کشتی‌ها)‌ی حریف رو منفجر کنید. توی خونه هم قابل اجراست. نه؟!

این کاریه که ریچارد هموند و جیمز می، دو تا از مجری های برنامه‌ی گرند تور انجام دادن. نتیجه واقعا دیدنیه.

james_may_grand_tour_battleship

 

جیمز می رو اگر در توییتر دنبال می‌کنید، احتمالا می‌دونید که به شدت به این بازی علاقه داره و شخصا چند بار شاهد توییت‌هاش در مورد این بازی بودم. بازی رو روی موبایلش انجام میده و یکی دو بار تصاویرش رو منتشر کرده.

بازی battleship نسخه‌ی رومیزی و البته چندین و چند نسخه‌ی موبایل و آنلاین داره که با یه جستجوی ساده می‌تونید پیدا و بازی کنید و لذت ببرید.

ثبت دیدگاه

خوشحال می‌شوم که دیدگاه شما را در مورد مقاله‌ی ارائه شده بدانم.

ممنون می‌شوم در نگارش دیدگاه خود این نکته‌ها را در نظر بگیرید:

  • دیدگاه‌های توهین‌آمیز و ناشایست تایید نمی‌شوند.
  • دیدگاه‌های بی‌ارتباط به محتوای مقاله تایید نمی‌شوند.
  • لطفا از بخش دیدگاه برای مطرح کردن سوال‌های خود استفاده نکنید (به جای آن از دیسکورد رومیز استفاده کنید).

لینک کوتاه