رومیز لوگو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کلاغ پر

همه چیز از کل‌کل کلاغ با جانوران دیگر شروع شد:‌ «فقط من می‌تونم پرواز کنم!». در جوابش هرکس چیزی می‌گفت و ادعایی می‌کرد که در نهایت به پیشنهاد کِرم قرار شد یک «مسابقه‌ی پرواز» برگزار شود. برای اینکه مسابقه منصفانه باشد به هر جانور به قید قرعه چند وسیله‌ی کمکی داده شد: بعضی از وسیله‌ها مثل بادکنک و بال که به پرواز کمک می‌کردند و بعضی هم مثل قفس و زنجیر، مانع پرواز می‌شدند. اما جانورهای این مسابقه زرنگ‌تر از این حرف‌ها بودند و با سوزن و انبر و چیزهای دیگر، هم خودشان را از شر وسایل اضافی رها می‌کردند و هم کار دیگران را برای پرواز سخت می‌کردند! و به این شکل مسابقه‌ی کلاغ‌پر آغاز شد…

در بازی «کلاغ‌پر» باید تلاش کنید تا زودتر از بقیه بازیکنان به این سوال پاسخ درست بدهید؛ «آیا این جانور با این وسیله‌ها پرواز می‌کند یا نه؟» هر کس پاسخ درست را زودتر از روی میز بردارد امتیاز می‌گیرد. در این بازی سرعت عمل خیلی مهم است اما باید دقت کنید که پاسخ اشتباه را بر ندارید تا امتیاز منفی نگیرید.

مفهوم اصلی بازی بسیار ساده است: آیا نتیجه‌ی «تصویر روی کارت + تاس‌ها» می‌پرد یا نه؟

در هر دور بازی یک کارت رو می‌شود و بعد تاس‌ها ریخته می‌شوند. هر کارت یک جانور و هر تاس یک وسیله را نشان می‌دهد که باعث پریدن یا نپریدن آن جانور می‌شود. بازیکنان باید سریعا کارت و تاس‌ها را بررسی کنند تا به پاسخ درست (پر یا نپر) برسند و نشانگر آن پاسخ (آبی برای پر و نارنجی برای نپر) را از روی میز بردارند.

اما چطور باید پاسخ را تشخیص بدهیم؟ بعضی وسیله‌های بازی به پریدن کمک می‌کنند مثل بادکنک، بال و جت‌پک روشن، در حالیکه بعضی مانع پریدن می‌شوند مثل زنجیر، قفس و جت‌پک خاموش. زمانیکه تاس‌ها ریخته می‌شود بازیکنان باید سریعا تعداد وسیله‌های پر را با وسیله‌های نپر مقایسه کنند تا به پاسخ برسند. اما اگر تعداد وسیله‌ها مساوی بود باید خود جانور را بررسی کنند: اگر قابلیت پرواز داشت پاسخ پر و در غیر اینصورت پاسخ نپر است.

اگر به نظرتان ساده می‌آید پس حالا این را گوش کنید: تاس ابزار (قرمز) در بازی باعث تغییر در پاسخ می‌شود. مثلا اگر سوزن بیاید تمام بادکنک‌ها می‌ترکند! یا با آمدن انبردست تمام زنجیرها پاره می‌شوند. مثلا در تصویر بالا انبردست هر دو زنجیر (هم زنجیر روی تاس و هم زنجیر روی کارت) را پاره می‌کند، می‌ماند کلاغ و جت‌پک روشن پس پاسخ پر است.

در این بازی سرعت عمل خیلی مهم است ولی در عین حال تمرکز و دقت هم اهمیت دارد. چون بازیکنانی که پاسخ درست را برداشته باشند امتیاز می‌گیرند ولی بازیکنانی که پاسخ نادرست را برداشته باشند امتیاز منفی می‌گیرند.

سه درجه‌ی سختی

درجه‌ی سختی این بازی را می‌توانید با ترکیب کارت‌های ساده و چالشی، اضافه کردن تاس وسیله و یا اضافه کردن تاس ابزار تغییر دهید. به این شکل می‌توانید با گروه‌های سنی مختلف بازی کنید.

برگزیده‌ی مسابقه‌ی Hippodice

بازی کلاغ‌پر (با نام انگلیسی Fly or Not) در مسابقه‌ی هیپودایس به عنوان یکی از ۳ طرح برتر از بین حدود ۴۰۰ طرح ارسالی برگزیده شده که شرح کامل شرکت دادن بازی در مسابقه را اینجا به تفصیل گفته‌ام اما به طور خلاصه هیپودایس یکی از مشهورترین و قدیمی‌ترین مسابقه‌های طراحی بازی رومیزی در آلمان است که از سال ۱۹۸۹ برگزار می‌شود و بازی‌های بسیاری بعد از این مسابقه راه خود را به تولید و عرضه‌ی عمومی باز کرده‌اند.

سرگذشت بازی

اواخر سال ۹۵ تجربه‌ی طراحی و ساخت یک بازی موبایلی با عنوان کلاغ پر را داشتم (در مورد این بازی اینجا نوشته‌ایم) که یک بازی تفننی بر اساس بازی سنتی کلاغ پر بود. بعد از پایان آن پروژه تصمیم گرفتم تا ایده‌ی آن بازی را به یک بازی رومیزی تبدیل کنم که بعد از چند ماکت نه چندان موفق، به ایده‌ی یک بازی سرعتی و هیجانی رسیدم که با تاس انجام می‌شد و در پلی‌تست‌ها خوب عمل کرد و از میزان سرگرم‌کننده بودن و جذابیتش هم راضی بودم.

از آن زمان مدتی گذشت تا سال ۹۷ که بازی را برای مسابقه‌ی طراحی بردگیم Hippodice فرستادم که مقام آورد و انگیزه‌ای شد که آن را جدی‌تر دنبال کنم. با بازخوردهایی که از تیم برگزاری مسابقه گرفته بودم تغییراتی در بازی دادم و یکی دو ایده‌ی جدید هم به آن اضافه کردم. در ابتدا قصد داشتم از تصاویر نسخه موبایلی که هنر نعیم تدین عزیز بود استفاده کنم (کارهای نعیم را در بازی شیر مرغ دیده‌اید) اما تغییراتی که در نسخه‌ی رومیزی ایجاد کرده بودم با آن تصاویر در تضاد بود. پس کار تصویرسازی را به نگار متولی سپردم که همیشه از ترکیب‌رنگی و قدرت اجرای او لذت می‌بردم.

در نهایت سفر چند ساله‌ی این بازی در تابستان ۹۹ به پایان رسید و بازی روی میز شما آمد. امیدوارم از تجربه‌ی آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید، همانطور که من از تجربه‌ی همسفری با آن لذت بردم.


لینک صفحه‌ی بازی در سایت BoardGameGeek

دانلود راهنمای بازی (فارسی)

دانلود راهنمای بازی (انگلیسی)

ویدیوی آموزش بازی

 

ویدیوی آموزش بازی در Tabletopia

ویدیوی گیم‌پلی بازی (انگلیسی)

آموزش بازی به همراه گیم پلی

 

آموزش بازی به همراه گیم پلی

 

لینک خرید بازی در فروشگاه مآدمک

لینک خرید بازی در فروشگاه سیاره بازی

لینک خرید بازی در فروشگاه بازی نوین

 

لینک خرید بازی از خارج از ایران

 

امیر سلامتی
امیر سلامتی

نویسنده و طراح بازی رومیزی

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

خوشحال می‌شوم که دیدگاه شما را در مورد مقاله‌ی ارائه شده بدانم.

ممنون می‌شوم در نگارش دیدگاه خود این نکته‌ها را در نظر بگیرید:

 • دیدگاه‌های توهین‌آمیز و ناشایست تایید نمی‌شوند.
 • دیدگاه‌های بی‌ارتباط به محتوای مقاله تایید نمی‌شوند.
 • لطفا از بخش دیدگاه برای مطرح کردن سوال‌های خود استفاده نکنید (به جای آن از دیسکورد رومیز استفاده کنید).

 1. عليرضا عباسى فرد گفته؛
  13:47 1399/06/23

  به به آقاى سلامتى تورو خدا بيشتر ازين ما رو منتظر نذاريد و اين دوست جديدمون رو زودتر عرضه كنيد كه ما خيلى منتظريم😆😆

  بعد از زيرخاكى و لوت و سيم و زر
  شده ديگه الان موقع كلاغ پر

  مخلص شما
  من…

 2. حمیدضا گفته؛
  13:50 1399/06/23

  بسیار عالی ممنون از شما آقای سلامتی و تمامی کادر تولید این بازی زیبا و پر آوازه
  اگه میشه بازی 8 bit box رو نقدو بررسی کنین

 3. جواد گفته؛
  14:11 1399/06/23

  سلاااام آقای سلامتی عزیز.
  من بازی موبایلی کلاغ پر رو انجام داده بودم و بسیار عالی بود.
  این بازی هم خیلی خفنه دمتون گرم.
  امیدوارم همچنان بازی های جذاب تولید کنید.

 4. علی گفته؛
  16:11 1399/06/23

  سلام
  بازی موبایلی کلاغ پر که خیلی خوب بود
  یه سوال داشتم. خود کار ها رنگ های آبی و نارنجی دارن خب آدم فقط کافیه ببینه کارت آبیه یا نارنجی و اینکه وسایل هم بهش اضافه کنه به نظرم بهتره که اون رنگ رو بردارین یا اگر آبی و یا نارنجی باشه نشون دهنده ی این نباشه که پرواز میکنه یا نه

 5. امیرصدرا گفته؛
  18:29 1399/06/23

  سلام آقای سلامتی عزیز واقعا خوشحالم کارتون عالی خیلی بهتر از اونچه که فکر میکردم بود واقعا معرکه است فوق‌العاده هستش تصویر سازی ها معرکه است به نظرم خیلیییییی بازی جالبی باید باشه و من حتما میخرمش آقای سلامتی میدونم پروسه خیلی زمان گیره ولیدلطفا زودتر بازی رو عرضه کنید و لطفا قیمتی مناسب و منصفانه‌ای برایش در نظر بگیرید …….

  • امیر سلامتی گفته؛
   21:29 1399/06/23

   سلام. اونها امتیازشمار هستند. هر بازیکن یکی داره که امتیازش رو ثبت کنه

 6. محمد طاها گفته؛
  21:20 1399/06/23

  سلام و عرض ادب آقای سلامتی.تبریک میگم به خاطر کسب مقام سوم در مسابقات هیپودایس.سوالی که برام پیش اومده بود اینه که از نظر شما برای تولید بازی ،کدوم راه بهتره؟اینکه بدیم به ناشر یا اینکه با تولید کننده همکاری کنیم؟

  • محمد طاها گفته؛
   21:34 1399/06/23

   سلام.ببخشید یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که برای تولید ماکت اولیه بازی،اگر بازی از نظر کارت و سبک کمی سنگین بود،(مانند بازی رکب)،اونوقت باید چه کار کنیم؟یعتی برای ماکت اولیه رکب اون همه کارت رو درست کنیم؟

 7. محمد طاها گفته؛
  21:49 1399/06/23

  منظور از ناشرین در حوزه بردگیم همان تولید کننده هایی مانند نهالک و رومیز و… است؟

 8. کیانوش گفته؛
  21:57 1399/06/23

  چرا نامه ای به گیلاس رو حذف ک ردین و به جاش کلاغپر رو در منو بازی های صفحه اصلی رومیز گذاشتین؟

 9. ... گفته؛
  09:39 1399/06/24

  سلام و خسته نباشید
  تبریک میگم برای ساخت بازی کلاغ پر
  به نظر میاد بازی جذاب و فانی باشه
  اما آیا دونفره اش هم به اندازه ی چند نفره اش جذاب هست؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:26 1399/06/24

   سلام. ممنون از شما
   بله دو نفره‌اش هم خوبه. به خصوص اگه از بازیهای هیجانی خوشتون بیاد

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:26 1399/06/24

   سلام. ستاره‌های بزرگ امتیاز بیشتری دارن (و البته اگر اشتباده بردارید امتیاز منفی‌اش هم بیشتره)

 10. 123 گفته؛
  17:20 1399/06/24

  سلام واقعا حیفه که بازیه به این جذابی انقدر بد تصویر سازی سازی شده باشه ..
  تصویر سازی نسخه موبایلی معرکه بود اگه همون رو حالا با یه مقدار تغییر میزاشتید عالی بود.
  خداکنه تصویر سازیش درست بشه…..

  • علی گفته؛
   17:23 1399/06/24

   تصاویر سازیش مثل کارتون های بچگونه شده و به بازی شباهت نمیده تقریبا مثل بُرد بازی سهامداران…

   • آرش گفته؛
    10:59 1399/08/06

    سلام دوست عزیز . به نظر من یه نکته مهم تو بحث تصویر سازی اینه که نوع گرافیک و ساختار تصویری بازی میبایست میزان هیجان گیم پلی رو به مخاطب القا کنه . این که یه بازی “فقط” برای بزرگسالان نیست. بچه ها هم قراره از بازی لذت ببرند.

  • ابولفضل گفته؛
   18:10 1399/06/24

   کاملا مخالفم تصویر سازی بازی بینظیره من که هر چقدر میبینمش سیر نمیشم از نسخه موبایلی خیلی بهتره و همین تور ایده ستاره بزرگتر امتیاز بیشترش هم خیلی به نظرم جذابه واقعا خسته نباشید میگم بهتون آقای سلامتی

 11. محمد رضا گفته؛
  18:46 1399/06/24

  با سلام و عرض ادب. تبریک عرض می کنم که بازی به این خوبی رو گروه رومیز طراحی کرده و داره عرضه می کنه . با تشکر . کی پیش فروش میشه؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   21:36 1399/06/30

   سلام. ممنون از شما
   فعلا کمی تولید به تاخیر افتاده. احتمالا اوایل مهر برای پیش‌فروش آماده میشه.

 12. ابوالفضل داودی گفته؛
  02:06 1399/06/25

  درود بر شما آقای سلامتی عزیز و دست اندرکاران رومیز.
  باز هم دستاورد ویژه ای رو طراحی کردید که مطمئنا همانند تمامی بازی های قبل، افتخار آفرین خواهد بود.
  از اینکه شخصی همچون شما در این صنعت و حرفه مشغول فعالیت است، بسیار سپاس گزارم و همواره امیدوارم در پیشرو کارها، طراحی ها و همچنین فعالیت هایتان سربلند و موفق باشید.
  سپاس از شما و تیم فوق‌العاده رومیز

 13. پویان گفته؛
  10:23 1399/06/26

  سلام اقای سلامتی تبریک میگم بابت تولید بازی کلاغپر ایشالا زودتر عرضه شه . میخواستم ازتون یه سوال بپرسم شما که بلاخره گیمر هستید و دستی در این کار دارید میخواستم بدونم در محل کارتون چه بازی هایی رو بازی میکنید چون منم سر کار دوستان بازی بووووووقققق رو میارن یکم تکراری شده شما بازی رو میشناسید که سریع باشه عمیق باشه و بشه تو محل کار بازی کرد ؟؟؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   21:39 1399/06/30

   سلام. ممنون
   من قبلنا در محل کار با کارکاسون و بنگ تاسی خیلی‌ها رو اسیر این سرگرمی کردم. جایپور و سن‌خوان هم خیلی محبوب بودن.

  • ابوالفضل داودی گفته؛
   20:35 1399/06/29

   درود دوست گرامی.
   شما فرض کنید سایت و یا وبلاگی دارید که اکنون پس از چند سال، چندین مطلب در سایت گذاشته آید به همراه مردمی که هزاران هزار کامنت گذاشته اند. تمام مطالب و کامنت ها به همینجا ختم نمی شود که شما تقاضای بازخواست دارید. شما نباید به خود اجازه چنین لحن برخوردی را بدهید. هستند بسیار افرادی که همچنان در مطالب قدیمی گذشته کامنت می گذارند و این آقای سلامتی هستند که باید به تمام آنها رسیدگی کنند. در ضمن، تنها سایت نیست که آقای سلامتی به آن رسیدگی می کنند؛ طراحی بازی هم وقت گیر است. پس اینکه ایشان فرصت نکرده اند کامنت شما را پاسخ دهند، مشکلی نیست و نباید اعتراضی داشته باشید.
   با آرزوی موفقیت

   • علی گفته؛
    20:48 1399/06/29

    منم موافقم
    به نظرم عوض اینکه بگیم چرا جواب نمیدید یه بعضی از کامنت ها ازشون تشکر کنیم که به کامنتا جواب میدهند چون بیشتر جاها اصلا جواب نمیدن

  • امیر سلامتی گفته؛
   21:43 1399/06/30

   سلام. به کامنت‌هایی که در ارتباط با مقاله باشن پاسخ میدم. بعد از اون سوالات مرتبط.

 14. جواد گفته؛
  11:43 1399/06/28

  آقای سامتی خسته نباشید دو تا سوال داشتم.
  اول اینکه آرش رنجبران هنوز تو گروه هست؟
  دوم اینکه کی آموزش بازی کلاغ پر رو میگذارید؟

 15. ....... گفته؛
  08:28 1399/06/29

  آقای سلامتی شما هنوز کلاغ ور رو بیرون ندادین بازی جدید می خواهید درست کنید؟؟

 16. امیرحسین گفته؛
  18:22 1399/06/29

  سلام آقای سلامتی میشه از بازی جدید فوتبالیتون سریعتر اطلاعاتی بدهید .
  لطفا کلاغ پرو سریعتر به ما تحویل بدید تا ما بازی کنیم
  خیلی ممنون و تشکر از گروه بازیسازی رومیز

 17. محمد مهدی گفته؛
  17:00 1399/06/30

  سلام آقای سلامتی بازی جدیدتان(سوپرتیم)بیشتر شانسی است یا فکری؟
  و آیا شبیه فوتبال بزنیم است؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   22:09 1399/06/30

   سلام. بازی کاملا تاکتیکی و فکریه. جابجایی منطقه‌ای، بازی کارت، تخریب دست، تاس ریختن و قابلیت‌های ویژه‌ی هر بازیکن داره.

   • ... گفته؛
    08:34 1399/07/01

    از چیز هایی که گفتید معلومه که:
    هم بینظیره
    هم حرف نداره
    هم باحاله
    هم معرکه است
    هم جذابه
    هم حرفه ای
    هم بهترین است
    هم دیوونه کننده هست
    هم…
    به نظرم اسم سوپر تیم رو میگذاشتید معرکه ترین بازی دنیا بهتر بود (شوخی)

 18. سيدحسن رضوى گفته؛
  01:33 1399/06/31

  سلام آقاى سلامتى خسته نباشيد دقت كرديد اين چند وقته بازى هاى سرگرم كننده ميسازيد تا حرفه اى حرفه اى كه هم ساختيد ركب بود حالا با توجه به كلاعب پر كه فكرى و سرعتى هست حرفه اى حيلي نيست بازى هاى اكشن هم بسازىد خوبه مثله بنگ يا گانگستر

 19. امین گفته؛
  22:41 1399/06/31

  سلام اقای سلامتی امیدوارم که خوشخال و سرزنده باشید. میخواستم بدونم که ایا این بازی برای دو نفر مناسب است یانه؟ چون جمع های ما معمولا دونفره است.

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:57 1399/07/02

   سلام. بله مناسبه. به خصوص اگر تجربه بازی‌های مشابه (مثل پاتک و پنیک لب) رو داشته باشید

 20. سيدحسن رضوى گفته؛
  11:42 1399/07/01

  سلام خسته نباشيد آقاى سلامتى يك سوال بنگ داج سيتى و بنگ تاسى رو ازكجا ميتونم تهيه كنم؟ وخوشحالم از توليد بازى كلاغ پر و ان كارت هايى كه پشتشون ستاره است چه فرقى بين آن هايى هست كه پشتشون كلاغه؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:58 1399/07/02

   سلام. باید از فروشگاه‌ها بپرسید.
   کارت‌هایی که کلاغ دارن کارت‌های سخت‌تر هستند

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:59 1399/07/02

   سلام خیر شباهتی نداره. بزودی اطلاعات کامل‌تر در مورد بازی رو اعلام می‌کنم

    • امیر سلامتی گفته؛
     12:48 1399/07/05

     .سلام. سوپر تیم یک بردگیم تاکتیکی با روش‌های مختلف بازی و قابلیت‌های متنوع تیم و کاپیتان هست. اکشن‌های بازی با کارت انجام میشه و از طریق تاس حل و فصل میشه. بازی در عین حال مدیریت منابع هم داره. .
     بزودی مفصل در موردش توضیح میدم

 21. ابوالفضل گفته؛
  14:14 1399/07/05

  سلام آقای سلامتی بنظرتون من که فوتبال بزنیم رودارم سوپرتیم دیگه برام تکراری نمیشه

  • جواد گفته؛
   11:17 1399/12/11

   به نظر من مخاطب:
   سوپر تیم و فوتبال بزنیم میشه گفت اصلی ترین شباهتشون اینکه فوتبالین ولی ف.ب شانسی هست، سوپر تیم تاکتیکی. ف.ب دورهمی و خوانوادگی، سوپر تیم بوردگیم
   نتیجه:
   اگه سوپر تیم رو علاقه داشته باشید و بازی کنید به فوتبال بزنیم ضربه ای نمیزنه.(نظر شخصی)

 22. دوست شما گفته؛
  14:17 1399/07/05

  آقای سلامتی لطفا خواهشا اگر میشه زمان تولید بازی و اپلود ویدیویرو بفرمایید ممنون و اینکه زودتر انجام بدید

 23. حسین گفته؛
  15:11 1399/07/07

  سلام آقا ی سلامتی من خیلی علاقه دارم به بازی های فکری و همچنین خیلی دوست دارم که بازی ساز بشم می خواستم بدونم که آیا کلاس ها ی طراحی بازی هم داریم یانه؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   14:19 1399/07/10

   سلام. بله تا جاییکه میدونم انستیتو ملی بازیسازی هنوز کلاس طراحی بردگیم دارن.

   • امیر محمد سروش گفته؛
    16:18 1399/09/13

    سلام آقای سلامتی من همیشه شما و بازی فکری های قشنگتون را دنبال میکنم . شما استوره من در بازی های فکری هستید وامیدوارم روزی مثل شما بشم و مشتاق اینم که روزی به کلاس های شما برم و خیلی علاقه دارم که بازی فکری های شما را مخصوصا کلاغ پر را خریداری کرده بازی کنم ولی پدر و مادرم اجازه نمیدن☹
    امیدوارم روزی از نزدیک شما را دیده و تمام بازی فکری هایتان را خریداری کنم
    موفق باشید

 24. علی اکبر ابوالوفا گفته؛
  11:27 1399/07/09

  سلام آقای سلامتی یه سوال دارم که مربوط به این مقاله نیست و لطفا جواب بدید روی بازی جالیز نوشته 3 تا 7 ولی تو برد گیم گیک نوشته 2 تا 7 نفر بنانزا فکر کنم نسخه دو نفره ای داشته باشه 😇 اگه بلد هستید کوتاه یاد میدید

  • امیر سلامتی گفته؛
   14:27 1399/07/10

   سلام. بله بونانزا دو نفره داره که البته کمی با روش عادی تفاوت داره. طولانیه بهتره خودتون از رولبوک انگلیسی‌اش بخونید.

  • ... گفته؛
   19:07 1399/07/10

   سلام
   دونفرش خیلی جذابه
   خیلی فرق داره ولی اگه این نکارت رو رعایت کنی میتونی بازی کنی
   1_ وقتی که کارت هارو رومیکنید اگه کارت رویی دسته کارت ها مثل یکی از کارت های رو شده باشه ، باید اون رو هم وارد بازی کنی و کنار کارت هایروشده بزاری.
   2- اگه کارت هات از 8 تا بیشتر شد باید چند تا رو بسوزونی تا دوباره به 7 کارت برسی
   3-از شماره ی 7 تا 14 استفاده کن
   اگه میخوای کاملتر یاد بگیری ، توی گوگل سرچ کن ( راهنمای بازی بونانزا) بعد وارد سایت سرزمین ذهن زیبا شو و رولبوک دیجیتالی رو مطالعه کن ( فاسی هست)

 25. علی کمالی گفته؛
  14:15 1399/07/13

  سلام آقای سلامتی عزیز. من راستش ویدیو های شما رو دیدم و از یاد دادتون خیلی خوشم میاد.
  می خواستم بپرسم بازی دقیقا کی عرضه میشه تا بریم و بخریم؟؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   09:50 1399/07/14

   سلام. در پست آخر توضیح دادم. کمی تاخیر خورده ولی توی همین مهرماه پیش‌فروش شروع میشه

 26. parham گفته؛
  01:23 1399/07/14

  سلام آقای سلامتی ممنونم از آموزش های خوبتون لطفا و خواهشا یک نسخه فارسی برای بازی کینگ آف توکیو بسازید چون این بازی در ایران موجود نیست و اگر پیدا بشه بالای دو میلیون تومان است خیلی ممنون

  • حمیدرضا گفته؛
   13:23 1399/07/19

   ترجمه ی بازی های خارجی تخصص سرزمین ذهن زیبا هست و تیم رومیز بیشتر خودشون میسازن تا ترجمه

 27. امیررضا گفته؛
  21:48 1399/07/16

  سلام آقای سلامتی من خیلی شما رو دوست دارم و عاشق بازی های رومیزی و بردگیم هستم . دو تا سوال از سوال دارم اگر میشود جواب بدید. سوال اولم اینکه بازی سوپر تیم چند نفر تا چند نفر هست و سوال دوم در بازی لوت وقتی یک بازیکن کاروانی بازی کند ما میتوانیم با قرار دادن کارت سالار آن کاروان را برداریم یا فقط برای محافظت از کاروان خود می توانیم از کارت سالار استفاده کنیم لطفا جواب بدید ممنون میشم
  با تشکر

  • امیر سلامتی گفته؛
   10:07 1399/07/20

   سلام. سوپرتیم ۱-۲ نفره است.
   در مورد لوت: همونطور که در دفترچه هم ذکر شده کارت سالار رو فقط برای کاروان خودت میتونی استفاده کنی

 28. حمیدرضا گفته؛
  13:19 1399/07/19

  سلام آقای سلامتی عزیز
  از شما تقاضا میکنم اگر وقتتان شد(انشالله بعد نمایشگاه) یک مگا مقاله ی طراحی بازی بزارین از صفر تا صد و لازم نیست کوتاه باشه خیلی زیاد و تمامی نکات رو توش بگین
  راستش خیلی دلم میخواد منم برای سایت شما مقاله بفرستم ولی نمیدونم چجوری اینکارو کنم تو اینستا هم که آیدیتونو ندارم بهتون دایرکت بدم خواهشا راهنماییم کنین من خیلی بازی دارم که در باره همشون مقاله رو کاغذ نوشتم در باره ضعف و قوت و ایده و… خواهشا راهنماییم کنین من مقال بنویسم بفرستم بهتون
  اگه خواستین اون مگا مقاله رو هم من میتونم بنویسم

  • امیر سلامتی گفته؛
   10:20 1399/07/20

   سلام. در حال حاضر امکان دریافت مقاله نداریم.
   برای مقاله طراحی بازی هم اگر فرصت کنم حتما

 29. حمیدرضا گفته؛
  13:21 1399/07/19

  سالار برای کاروان های خودی استفاده میشه و مثل سردسته میمونه اگه بعد از تو کس دیگه ای سردسته نزاره اون کاروان مال تو میشه (تکرار میکنم اگه کاروان مال خودت باشه)
  در غیر این صورت فقط با گذاشتن آخرین سردسته میتونی اون کاروان رو بگیری

 30. امیررضا گفته؛
  10:11 1399/07/29

  سلام آقای سلامتی میشه برای این بازی هم مثل بازی رکب با شرکت سرزمین ذهن زیبا ویدیو بزارید

 31. امیررضا گفته؛
  10:31 1399/08/03

  سلام آقای سلامتی یه سوال داشتم اگر بازی کلاغ پر پیش فروشش شروع بشه فقط توی مادمک موجوده یا بقیه فروشگاه های اینترنتی هم موجود می کنند

  • امیر سلامتی گفته؛
   10:48 1399/08/06

   سلام. الان فقط توی سایت خودمون امکان پیش‌خرید هست ولی احتمالا با فروشگاه‌های دیگه هم هماهنگ می‌کنیم

 32. علی عسکری گفته؛
  12:56 1399/08/04

  سلام من علی عسکری هستم که کامنت داده بودم و گفتم می‌خوام تازه بازی رومیزی بسازم. می‌دونم درخواستم خیلی زیاد بود و شما وقتتون پر هست و سرتون شلوغه ولی خواهش میکنم اگر یک وقتی تونستید به درخواستم توجه کنید. ممنون

 33. T.G.L گفته؛
  15:37 1399/08/05

  سلام آقای سلامتی
  یه سوال
  چرا تو سایت رومیز دات کام پیش فروش هست ولی اینجا نه
  ممنونم

 34. محمد shaab گفته؛
  12:20 1399/08/06

  سلام به اقای سلامتی عزیز
  تبریک برای تولید کلاغ پر
  ایا بعد از پیش فروش قیمت کم تر میشه

 35. محمد رضا گفته؛
  13:49 1399/08/06

  سلام .آقای سلامتی عزیز .تبریک عرض میکنم بابت پیش فروش بازی بسیار عالی کلاغ پر .
  بنظرتون از لحاظ قیمتی و غیره .الان بخریم بهتره .یا اینکه بعد از پیش فروش در فروش عمومی بخریم بهتره ؟.
  با تشکر از تیم بسیار خوب رومیز

  • امیر سلامتی گفته؛
   14:39 1399/08/06

   سلام و ممنون از شما
   قیمت بازی بعد از پیش‌فروش ۱۸۰ خواهد بود. قاعدتا الان بخرید بهتره و ارسالش هم که رایگانه

   • امیر سلامتی گفته؛
    16:35 1399/08/06

    سلام. در توضیحات ذکر شده. بعد از پایان پیش‌فروش (۱۵ آبان) به ترتیب اولویت خرید ارسال میشه. معمولا با پست چند روزی ممکنه طول بکشه

 36. Hadi behrouzi گفته؛
  17:40 1399/08/06

  آقای سلامتی واقعا چه جوری حساب کردید که قیمتش شده ۱۸۰ هزار تومن کلا ۳۶ تا کارت و ۳ تا تاس و یه سری چیز دیگس هر جور حساب میکنم ۱۸۰ نمیشه 😁😂

  • Hadi behrouzi گفته؛
   17:43 1399/08/06

   راستی دیدم سوپر تیم رو هم تو اشپیل زده بودید ۳۵ یورو که میشه بیشتر از یک میلیون تومن 😨😱😳😵 واقعا اینقدر هزینه برای یه بازی در توان چه کسی هست؟ ( البته منظورم تو ایران بود )

   • Hadi behrouzi گفته؛
    13:49 1399/08/07

    آقای سلامتی من به صورت مقایسه ای گفتم … منظورم اینه که بازی شما قیمتی تقریبا برابر با جالیز و استوژیت دارند … بازی استوژیت ۹۶ تا کارت (بزرگ) … یه صفحه … ۶۴ تا کارت رای دهی … ۸ تا مادمک داره و در مقابل کلاغپر ۳۶ تا کارت ( کوچک ) … ۶تا نشانگر امتیاز … ۳ تا تاس … و ۴ تا ستاره داره …… خودتون مقایسه کنید … من نمیگم شما دارید گرون میفروشید من میگم میتونستید با قیمت پایین تر هم تولید کنید اگر نه که قیمت استوژیت باید بالای ۳۰۰ هزار تومن میشد

    • امیر سلامتی گفته؛
     14:11 1399/08/07

     صبر کنید تا استوژیت و جالیز هم مجدد چاپ بشن و قیمتشون رو ببینید.
     غیر از اینکه بسیاری مسایل دیگه در تعیین قیمت یک محصول نقش دارند که شما اطلاعی از اونها ندارید و ماجرا به سادگی مقایسه‌ی تعداد کارت‌ها و مقوا نیست.
     در هر صورت به هیچ وجه نمی‌پذیرم که قیمت کلاغ پر بالاست، حتی بسیاری از هزینه‌هایی که برای بازی شده رو در قیمت نهایی در نظر نگرفتیم که قیمت پایین‌تر باشه.

 37. Hadi behrouzi گفته؛
  17:58 1399/08/06

  یه چیز دیگه هم اینکه تو دفترچه نوشته بودین(مثل قطب های مثبت و منفی همدیگه رو خنثی میکنن ؟!) منظورتون چی بود ؟! آیا قطب های مثبت و منفی همدیگر رو خنثی میکنن ؟!

  • امیر سلامتی گفته؛
   10:25 1399/08/07

   الان متوجه منظورتون شدم.
   نه معنای حرف ما لزوما ربطی به قطب‌های الکترومغنطیسی نداره، بیشتر رساندن مفهوم تضاد معانی پر و نپر مد نظر بوده. در پلی‌تست‌های مربوط به دفترچه که کاملا مخاطبان منظور رو می‌گرفتند.

 38. محمد طاها گفته؛
  18:53 1399/08/06

  سلام آقای سلامتی.سوالی که داشتم اینه که اگه ما پیش فروش را خریداری بکنیم،حدودا تا چند روز بعدش به دست ما میرسه؟

 39. امیررضا گفته؛
  21:55 1399/08/06

  سلام آقای سلامتی ممکنه این بازی در طول دو یا سه ماه بعد قیمتش بیاد پایین یا نه اگه میشه جواب بدید

  • امیر سلامتی گفته؛
   09:26 1399/08/07

   سلام. خیر. با توجه به روند رو به افزایش قیمت کاغذ و پلاستیک و هزینه‌های تولیدی، احتمال اینکه حتی بیشتر بشه زیادتره

 40. متین رادبوی گفته؛
  11:18 1399/08/07

  سلام بر آقای سلامتی عزیز گل

  خیلی ها پیام داده بودن که بازی قیمتش زیاده اما خیلی ها نمیدونن که تولید خیلی هزینه برمیداره مخصوصا این بازی که تاس داره و تولید تاس قطعا هزینه زیادتری ایجاد میکنه
  و توی این وضع کشور و تحریم ها تولید بازی که جزیی غیر کارت(وسیله جامد غیر کارت) داشته باشه قطعا هزینه زیادی داره و با این که شما دارین مقاومت میکنین کلی جای تقدیر داره
  در جواب به دوستی که گفته بود بازی نسخه انگلیسیش ۳۵یورو هست و میشه ۱میلیون باید بگم
  قیمت بازی نسبت به درامد روزانه همون کشور تعیین میشه

  • Hadi behrouzi گفته؛
   13:37 1399/08/07

   ببخشید منظورتون کدوم کشور است؟ آلمان یا افغانستان ؟ منظورم اینه که خب شاید یکی که تو افغانستانه بخواد بازی رو بخره … یعنی شما میگی ۳۵ یورو تو افغانستان با ۳۵ یورو آلمان فرقی نداره؟

    • امیر سلامتی گفته؛
     14:16 1399/08/07

     وقتی برای یک محصول MSRP تعیین میشه دیگه قیمت عرضه در همه جای جهان همونه، فرقی هم نمیکنه اروپا باشه یا آمریکا یا برزیل یا افغانستان.
     مگه ما وقتی بازی خارجی می‌خریم کسی می‌پرسه شما اهل کجایی؟ هر برچسبی داشته باشه همون رو باید پرداخت کنیم.
     نهایتا هم فروشگاه‌های مختلف به نسبت توانشون در حد چند دلار میتونن روی MSRP مانور بدن

     • جواد گفته؛
      11:30 1399/12/11

      منظورتون اینکه در جشنواره برای همه ۳۵ یورو است ولی در فروشگاه های ایران یه قیمت دیگه.

 41. حسین گفته؛
  17:25 1399/08/07

  سلام خیلی بازی قشنگ و جالبی هست
  ولی جا داشت ارزون تر باشه انصافا ۱۵۰ هزار تومن مگه چه خبره آخه

 42. محمد گفته؛
  18:34 1399/08/07

  سلام به اقای سلامتی
  خواستم بدونم که کیفیت کارت ها،تاس ها،و…
  چطور هستش ممنون🤓

  • Hadi behrouzi گفته؛
   22:19 1399/08/07

   اینقدر خوب هست که بشه 1,000,000 بار بازی کرد و هیچیش نشه … واسه همینه که اینقدر گرونه 😔😔😔

  • امیر سلامتی گفته؛
   12:37 1399/08/08

   سلام. کیفیت کارت‌ها مشابه تولیدات دیگر ماست. تاس‌ها چوبی و کیفیت و جاپ خوبی داره. قطعات پلاستیکی هم همینطور. سعی کردیم برای تولید تمام اجزا با بهترین‌ها کار کنیم

   • امیر جعفر بختیاری گفته؛
    13:40 1399/08/09

    سلام خسته نباشید آقای سلامتی من یک بازی جالب طراحی کردم که مطمئنم عالیه خیلی جالبه الان اگر می خواهم چاپش کنم باید چه کنم با کنم شما و ناشر ها خیلی خوب می شود لطفا پاسخ دهید.

    • امیر سلامتی گفته؛
     17:44 1399/08/10

     سلام. ما در حال حاضر امکان همکاری نداریم.
     امیدوارم با ناشرین دیگه به توافق برسید.

 43. ياسر بگشام گفته؛
  15:46 1399/08/10

  بابا بابا اين اقا امير چي كار كرده همو رو ديوانه كرده اول از همه خسته نباشيد اقاي امير سلامتي و همينطور تيم روميز مخصوصا بعد از ساخت كلاغ پر خوشتيپ و خوش قيافه كه هستيد بعد ايده پردازي و بازي طراحي ميكنيد ديگه هيچي
  درضمن يه سوال داشتم من خودم از طريق اين برنامه بازي رو ميزي شناختم و مدل هاي مختلف شو ديدم و خريدم و باخوانواده و فاميلاهم بازي كردم ميخواستم ببينم من ميتونم بازي بسازم علاقه هم دارم و يه ايده زدم تو ذهنمه و تو كاغذم پياده كردم وبگي نگي از يه بازي خارجي معروف كپي كردم به شكل ايراني دراوردم

  • امیر سلامتی گفته؛
   17:47 1399/08/10

   سلام. ممنون از شما
   طراحی بازی به عنوان علاقمندی چرا که نه. اما به هدف چاپ و تولید باید مدتی تجربه کسب کنید

 44. علی گفته؛
  20:38 1399/08/11

  چند سوال درباره خرید بازی کلاغ پر : چه تضمینی برای ارسال بازی هست؟؟
  ارسال با اداره پست است یا با شرکت دیگه ای هست؟
  بعد از 15 آبان چند روز طول می کشه تا بازی به دستمون برسه؟
  اطلاع رسانی ارسال بازی چجوری انجام میشه و ما از کجا باید پیگیر باشیم؟؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   08:57 1399/08/12

   سلام. با پست ایران ارسال میشه.
   بعد از پانزدهم به ترتیب اولویت خرید شروع به ارسال میکنیم. شاید ارسال تمام سفارشات چند روز طول بشه
   رسیدن بسته هم به شهر بستگی داره از ۲ تا ۷ روز ممکنه طول بکشه
   برای پیگیری میتونید به ما ایمیل بزنید تا کد رهگیری بهتون بدیم.
   از اونجاییکه سایت ما سایت فروشگاهی نیست امکان ایجاد پروفایل مشتری و اطلاع‌رسانی از اون طریق نداریم. اگر براتون مهمه میتونید از فروشگاه آنلاین سیاره بازی پیش‌خرید کنید.
   در مورد تضمین منظورتون رو متوجه نمیشم؟ یعنی پول شما رو بگیرم و بازی براتون نفرستم؟

 45. مهدی اذانی گفته؛
  09:21 1399/08/12

  من الان یه سالی هست که با دنیا برد گیم اشنا شدم می خواستم بدونم بازی سون واندرز رو براش ویدیو نمی زارین و این که عهل هم کاری هستین

 46. امین گفته؛
  18:16 1399/08/14

  اقای سلامتی من از شهرستان مرند از استان آذربایجان شرقی میخام سفارش بدم. تا چند روز به دستم میرسه؟

 47. ممد گفته؛
  16:42 1399/08/16

  سلام ما فردیس کرج هستیم چقد طول میکشه تا به دستم برسه(من در همان موقع که پیش خرید شروع شد سفارش دادم)

 48. حسام گفته؛
  03:57 1399/08/21

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که شما این بازی رو هم با همکاری گروه مستفیل به چاپ رسوندید؟ یعنی تولید بازی به عهده گروه مستفیل بوده؟

 49. حمیدرضا گفته؛
  19:17 1399/08/22

  سلام آقای سلامتی من برام یه سوال بزرگی پیش اومده البتهت قصد جسارت نباشه ولی کل بازی های شما خانوادگیه و تو چند دقیقه حداکثر1 ساعت تموم میشه پس کی میخواین یه یوروگیم سنگین و خیلی پرتلاتم تولید کنین که نام بردگیم ایران رو بدرخشونه این بازیا کمی…. ببخشیدا میگم به نظر سوسول بازیه
  بازم بگم این فقط نظر بنده هست و قصد هیچ توهینی ندارم
  ممنون

  • Mohammad گفته؛
   18:12 1399/08/23

   البته . این بازی ها یک جنبه مثبتشون اینه که وقت زیادی از آدم نمیگیره . و میتونی در مکان های مختلف در مدت زمان کم با هر کسی بازی کنی و حوصله آدم رو اصلا سر نمیبره . بنظر من این مدل بازی ها جنبه مثبت زیاد دارند . و پر مخاطب هستند .برای مثال من یه بازی دارم با این که خیلی عالی هست ولی وقت زیادی میگیره، هیچکس بازی نمی کنه . ولی این مدل بازی ها رو همیشه بازی میکنیم . عالی هست . من طرف دار این مدل بازی های رومیز و تمامی بازی هاش هستم 🌷🌷

  • امیر سلامتی گفته؛
   11:32 1399/08/25

   سلام. لزوما درخشيدن كه به سنگيني بازي ربطي نداره، همين بازي كلاغ پر جايزه بين المللي گرفته و توي نمايشگاه هم خيلي مورد توجه واقع شد.
   بزودي بازيهاي سنگين تر هم توليد خواهيم كرد.

  • علیرضا گفته؛
   01:52 1399/10/17

   اتفاقا به نظر منم بازیای طولانی فعلا توی ایران خیلی طرفدار ندارن چون هنوز بردگیم کاملا توی ایران رایج نیست و بازی هایی که رومیز زده خیلی مناسبه به نظرم

 50. ممد گفته؛
  22:42 1399/08/26

  سلام به اقای سلامتی عزیز♥️♥️♥️
  خواستم یه پیشنهادی کنم…
  اگر میشه در نسخه پیش فروش یه دست نوشته یا یه چیزی از خودتون بزارید که نسخه پیش فروش خاص تر از نسخه عمومی باشه ممنون😘😘😘😘😍😍

 51. امیر محمّد احمدی گفته؛
  22:43 1399/08/27

  کی میاد😭 خیلی دوست دارم کلاغ پر را آقای سلامتی اولین خریدارش منم آقای سلامتی

 52. سلام خوبی؟ گفته؛
  15:54 1399/09/01

  سلام
  یه سوالی برام پیش اومد…
  ایا اول کارت را رو میکنیم بعد تاس میریزیم یا این که همزمان هم کارت را رو میکینیم هم تاس ها را میریزیم؟
  🧐🧐🤔🤔

 53. aab گفته؛
  22:42 1399/09/01

  سلام ببخشید یک سوال دارم کلاغ پر هم با حفظ قانون کپی رایت هست یا کار خودتونه ممنونم از شما و سایت خوبتون

 54. امیرعلی همددست گفته؛
  21:09 1399/09/11

  سلام اقای سلامتی لطفا باز هم ودیو بزارید لطفا نیم نگاه بازی کلاغ پر را هم بزارید من خیلی خیلی دوست دارم لطفا بگید چطوری وارد سایت رومیز بشم ممنون از شما .

 55. امیر محمد سروش گفته؛
  16:30 1399/09/13

  سلام عرض میکنم خدمت استوره من در بازی فکری آقای سلامتی عزیز من امیر محمد سروش هستم وخیلی خوشحالم که دارم واسه ی شما پیام مینویسم
  ببخشید آقای سلامتی میخواستم بگم که من خیلی دوست درم که بازی فکری های شما را خریداری وبازی کنم اما پدر و مادرم مانع این کار میشن اگه میشه یک ویدیویی پر کنید که نظر آنها را نسبت به بازی فکری عوض کند ومن بتوانم بازی فکری تهیه کنم
  اگر هم امکان دارد دفترچه قوانین را در اینجا قرار بدید تا ما بتوانیم دانلود کنیم.
  باتشکر❤❤❤

  • امیر سلامتی گفته؛
   12:55 1399/09/16

   سلام. دفترچه قوانین بازی که در همین صفحه هست. میتونین دانلود کنین و مطالعه کنین

 56. امیر محمد سروش گفته؛
  16:56 1399/09/13

  سلام اگه میشه سایت های فروشنده یا مراکز خریدی که کلاغ پر را می فروشند بگید.

 57. امیر محمد سروش گفته؛
  22:24 1399/09/18

  سلام اگه میشه یک با تو زومجی یا رومیز کلاغ پر را بازی کنید تا بهتر بفهمیم چه بازی فکری هست و بهتر باشه
  ممنون

 58. محمد رضا گفته؛
  16:50 1399/09/20

  سلام .
  آقای سلامتی چطور میتونیم در Tabletopia کلاغ پر رو بازی کنیم ؟ لطفا یه توضیح بدید .
  ممنون 🌷

  • امیر سلامتی گفته؛
   11:58 1399/09/22

   سلام. بازی در تیبلتوپیا نیست و قرار هم نیست اونجا بذاریم.
   در زمان نمایشگاه جهت ارائه به بازدیدکنندگان گذاشته بودیم

 59. محمد جواد گفته؛
  00:40 1399/10/05

  آقای سلامتی چرا بازی اندروید کلاغ پر رو برداشتید؟ نمیشه یه لینکی چیزی ازش بذارید که ما بتونیم اونو بازی کنیم

 60. پویان گفته؛
  21:30 1399/10/05

  سلام آقای سلامتی ما بعنوان مخاطب ساده چه کاری از دستمون بر میاد که تو این شرایط سخت به شما و بردگیم خدمت کنیم؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   11:29 1399/10/06

   سلام دوست عزیز، ممنون از محبتت
   بزرگترین کمک میتونه آشنا کردن دیگرن با بازی‌های رومیزی باشه. هرچقدر به یاری شما بتونیم این عرصه رو وسیع‌تر کنیم اتفاقات بهتری رو میتونیم رقم بزنیم

 61. ناشناس گفته؛
  02:14 1399/10/07

  سلام آقای سلامتی
  ببخشید من بین بازی فرار از آتلانتیس و وینگسپن موندم که کدوم رو بخرم اگه میشه بگین که کدوم بهتر و جذابتر هستش برای جمع های سه چهار نفره
  ممنون میشم
  لطفا فقط نگین که سلیقه ای هستش و فلان ممنون

 62. علی گفته؛
  13:48 1399/11/10

  سلام استاد سلامتی من یه سوال داشتم به نظر شما شاهراه بهتره یا تیکت تو راید اصل

 63. مرتضی علی گفته؛
  11:13 1399/11/16

  سلام اقای سلامتی من یک بازی طراحی کردم اگه میشه بگویید چطور فیلم آموزشی را بفرستم

  • رومیز گفته؛
   13:46 1399/11/18

   سلام. همونطور که در بخش تماس با ما هم نوشته شده در حال حاضر امکان پذیرفتن و بررسی طرح نداریم. میتونین با ناشرین دیگه صحبت کنید.

 64. علیرضا گفته؛
  02:01 1399/11/20

  سلام
  خیییییلییییی کم کار شدین توی سایت
  می دونم سرتون شلوغ هست ولی اگر میشه فعالیت های سایت رو بیشتر کنید لطفاً

 65. متین گفته؛
  15:56 1399/12/03

  اون بازی که عکسش رو گذاشته بودید اما کلاغ پر نبود چه بای ای بود اسمش رو می گید

 66. متین گفته؛
  17:24 1399/12/03

  سلام اقای سلامتی ایا دیگر شما بازی های ایرانی بر اساس بازی های خارجی را معرفی نمی کنید چرا

 67. محمد گفته؛
  17:40 1400/01/25

  سلام خدمت آقای سلامتی عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه
  تبریک میگم بابت طراحی این بازی و امیدوارم روز به روز محصولات بیشتری از ببینیم

 68. رضا گفته؛
  17:45 1400/01/25

  سلام خدمت آقای سلامتی عزیز و گروه رومیز ببخشید شما در کامنت های بالا گفته بودید که بازی های سنگین تری هم تولید خواهید کرد آیا واقعا تولید میکنید آخه من از شنیدن این حرف خیلی خوشحال شدم
  با تشکر

  • امیر سلامتی گفته؛
   19:34 1400/01/28

   سلام به شما. بله برنامه ما در رومیز در سال جدید تولید بازی‌های کمی سنگین‌تر و گیمر پسندتره

 69. مهدی گفته؛
  17:56 1400/01/25

  سلام خدمت آقای سلامتی عزیز ببخشید یک سوال داشتم آیا ناشر بازی سوپر تیم هم رومیز است ؟
  با تشکر

 70. محمد هادی گفته؛
  02:28 1400/02/13

  سلام اقای سلامتی خسته نباشید خدا قوت میخواستم به عنوان کسی که بازی کرده از شما بپرسم که بازی پی شوم به خاطر محتوا درون کلمه کارت ها هس که مثبت 15 سال هس یا به خاطر سختی بازی یا مثلا پیدا کردن کلمه مناسب؟ من که 13 سالمه میتونم استفاده کنم؟

  • امیر سلامتی گفته؛
   13:52 1400/02/14

   سلام ممنون
   به دلیل محتوای بازیه. ولی من خودم با سنین پایینتر هم بازی کردم، مشکلی نداره

لینک کوتاه