فوتبال بزنیم؟ یک بازی کارتی است که بر اساس قوانین یک فوتبال استاندارد بنا شده است. این بازی را می‌توان با ۲ یا ۴ بازیکن انجام داد. از آن دست بازی‌هایی است که هر چه بیشتر و تندتر بازی کنید، بیشتر هم سرگرم‌کننده و جذاب می‌شود. سادگی بازی به شکلی است که تنها با چند بار بازی کردن آنقدری ماهر می‌شوید که می‌توانید در ۵ دقیقه یک دست بازی کنید.

در طی بازی هر بازیکن در نوبت خود یکی از کارت‌های در دستش را بازی می‌کند. بازیکن باید کارتی را بازی کند که با کارت بازی‌شده‌ی روی زمین هماهنگ باشد. بازی زمانیکه دسته‌ی کارت‌های بازی تمام شود به اتمام می‌رسد و بازیکنی که گل بیشتری زده برنده می‌شود.

یک بازی کارتی فوتبالی سریع و هیجانی!

کارت‌های بازی (سبز) برای پاس دادن، دریبل کردن، تکل زدن و شوت زدن به سمت دروازه استفاده می‌شوند. کارت‌های موقعیت (قرمز) همان «تاس» بازی هستند و نتیجه‌ی موقعیت‌های متفاوت بازی را نشان می‌دهند (خطا بودن یا نبودن، گل شدن یا نشدن و …) هر کارت موقعیت به چند موقعیت مربوط می‌شود ولی در هر لحظه شما فقط با یک بخش آن کار دارید (مثلا اگر خطایی رخ داده شما فقط چک می‌کنید که داور سوت زده یا نه).

یادگیری آسان – کاملا مشابه فوتبال واقعی!

روند بازی بسیار ساده است. هر بازیکن در نوبت خود یک کارت می‌کشد و بعد باید یک کارت بازی کند. اگر کارت خطا بازی کند باید یک کارت موقعیت بکشد تا ببیند که داور سوت زده یا نه. اگر یک کارت ستاره‌دار (حرکت تکنیکی) بازی کند باید یک کارت موقعیت بکشد تا ببیند که تکنیکش گرفته یا نه. و اگر یک کارت شوت بازی کند هم باید کارت موقعیت بکشد تا ببیند گل شده یا به تیر خورده و یا کرنر شده!

هایلایت‌های یک مسابقه روی دور تند!

سرعت بالای بازی باعث می‌شود که هیجان یک مسابقه‌ی فوتبال کاملا منتقل شود و با توجه به تنوع اتفاقاتی که در بازی رخ می‌دهد کاملا مشابه یک فوتبال فشرده شده باشد.

با این بازی می‌توانید تمام لحظات طلایی فوتبال را در ۵ دقیقه تجربه کنید: پاس، شوت، تکل، دریبل، آفساید و گللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل!

 

ترکیب شانس و تاکتیک!

با وجود عنصر شانس هر بازیکن باید با توجه به کارت‌های در دستش بهترین استفاده را از مالکیت توپ ببرد و با ارسال توپ به مناطقی که کارت ستاره‌دار از آنها دارد حریف را تحت فشار بگذارد و یا با دریبل کردن کارت‌های حریف را بسوزاند.

۸ کارت تیم ملی کشورهای مختلف (ایران، آلمان، برزیل، آرژانتین، فرانسه و …) در بازی موجود است. پشت هر کارت تیم ملی، قدرت ویژه آن نوشته‌شده که می‌توانید بعد از چند دست بازی و آشنایی با قوانین از آنها استفاده کنید تا روش و استایل بازی مخصوص خود را پیدا کنید.

سرگذشت بازی

این بازی برگردانی است از بازی کارتی Wannabe Football که توسط ناشر بردگیم دانمارکی Game Absorber طراحی و تولید شده و با حفظ قوانین کپی‌رایت توسط رومیز به زبان فارسی منتشر شده است.

اولین بار که اسم و تصاویر این بازی را دیدم فکر نمی‌کردم که یک بازی کارتی تا این حد می‌تواند حس و حالی نزدیک به فوتبال واقعی داشته باشد و شامل همه چیز هم بشود: پاس، شوت، تکل، دریبل، کاشته، کرنر، اوت، آفساید، پنالتی، خطا، کارت زرد و قرمز و غیره آن هم تنها با ۶۶ کارت!

اوایل تابستان ۹۸ بود که نسخه‌ای از بازی به دستم رسید و شروع به بازی کردیم. هنوز چند نوبت بیشتر نگذشته بود که خودم را هیجان‌زده و در حال گزارش حین بازی دیدم: «میندازه سمت راست… حالا یه پاس دقیق… اونجا فررررصت… می شووووووووته…….. و به تیر دروازه برخورد می‌کنه!!»
و این دقیقا شکلی از بازی رومیزی است که من شیفته‌اش هستم. بازی‌هایی که در آنها حس و حالی در بالای سطح میز و بین بازیکنان شکل می‌گیرد.

این بازی برای من نقطه‌ی اشتراک دو عشق بزرگ است: یکی به فوتبال و دیگری به بازی! و خوشحالم که تمام اتفاقات هیجان‌انگیزی که در مستطیل سبز و در طی ۹۰ دقیقه رخ می‌دهد اینجا روی میز و در ۵ دقیقه رخ می‌دهد!
پس موافقید یک دست فوتبال بزنیم؟


ویدیوی آموزش سریع بازی

 

ویدیوی آموزش بازی دو نفره

 

ویدیوی پیش‌بینی الکلاسیکو

 

ویدیوی نیم‌نگاه بازی

 

دانلود راهنمای بازی ویرایش دوم

دانلود قابلیت کشورها ویرایش دوم

دانلود برگه سوالات متداول

دانلود برگه تورنمنت

لینک خرید بازی در فروشگاه مآدمک


قیمت مصرف‌کننده ۶۲ هزار تومن


 

نویسنده و طراح بازی