نامه‌ای به گیلاس اولین بازی تولیدشده‌ی رومیز و برگردانی است از بازی خیلی پرفروش Love Letter که تمام نقش‌های آن بر اساس فرهنگ ایرانی بازآفرینی شده‌است.

قصه‌ی نامه‌ای به گیلاس در همان اسم بازی خلاصه می‌شود: هرکسی بتواند نامه‌ی خودش را به گیلاس‌خانم برساند، می‌تواند توجه و عشق او را به خودش جلب کند!

در طول بازی بازیکنان تلاش می‌کنند تا با ریسک کردن، استفاده از قدرت منطق، پیش‌بینی و کمی هم تکیه بر شانس و اقبال دست حریفان را بخوانند و نه تنها جلوی نامه‌رسانی آنها را بگیرند، بلکه یکی‌یکی از میدان به درشان کنند تا تنها کسی باشند که نامه را به دست گیلاس خانم می‌رسانند!

کارت‌های بازی شامل چند نقش، از جمله خود گیلاس‌خانم است. بازیکنان با استفاده از قابلیت هر نقش تلاش می‌کنند در هر دور بازی بازیکنان دیگر را بسوزانند تا خودشان باقی بمانند و یک نشان عشق دریافت کنند. بازیکنی که بتواند تعداد مشخصی نشان عشق بدست بیاورد برنده بازی می‌شود!

بکش و بازی کن!

بازی شامل چند دور است و در هر دور بازیکنان انقدر بازی می‌کنند تا یک بازیکن بماند و بقیه بسوزند و یا کارت‌ها تمام شوند!

هر بازیکن در نوبتش باید:

  • یک کارت بکشد،
  • بعد یک کارت بازی کند،
  • بعد قابلیت کارتی که بازی کرده را اجرا کند!

هر کدام از ۸ نقش بازی یک قابلیتی دارند که به محض اینکه بازی شوند اجرا می‌شود، مثلا یکی می‌تواند کارت دیگری را حدس بزند، یکی می‌تواند کارت دیگری را ببیند، یکی می‌تواند کارت دیگری را بسوزاند و …

بازیکنان تلاش می‌کنند با حدس زدن کارت دیگران و  حذف آنان در پایان دور خودشان باقی بمانند. بازیکنی که بماند یک نشان عشق دریافت می‌کند. و زمانی که یک بازیکن تعداد مشخصی نشان بدست بیاورد بازی به پایان می‌رسد!

ساده و اعتیادآور!

این بازی از آن دست بازی‌هایی است که در عین سادگی، گیم‌پلی بسیار جذابی دارند و هربار بازی لایه‌های بیشتری به آن می‌افزاید.

بازیکنان با آشنایی با قابلیت نقش‌های بازی کم‌کم به امکانات بازی مسلط شده و می‌توانند به سرعت بازی دیگران را تحلیل کرده و حرکت آنان را پیش‌بینی کنند!

زمان کم بازی این امکان را می‌دهد که چندین دست پشت سرهم بازی کنید و همچنین اجزای کم بازی این امکان را می‌دهد که آن را در هرجایی بتوانید بازی کنید!

سرگذشت بازی

برگردان و تصویرسازی این بازی اولین بار در اسفند ۹۴ توسط آرش رنجبران و بر اساس بازی کارتی محبوب Love Letter انجام شد. قصد داشتیم این بازی را به عنوان هدیه‌ی نوروز ۹۵ به مخاطبان بدهیم. برای همین فایل قابل دانلود آن را در سایت گذاشتیم تا علاقمندان بتوانند پرینت و بازی کنند.

از آنجاییکه این بازی برای ما با خاطرات شروع فعالیت سایت رومیز پیوند خورده، برایمان خیلی عزیز است. از همین رو هنگامیکه تصمیم به گسترش فعالیت رومیز، به عنوان استودیوی طراحی بازی گرفتیم، نامه‌ای به گیلاس اولین گزینه‌ی پیش رویمان بود. پس مانند صندوقچه‌ای قدیمی و گرانبها از انباری درش آوردیم و خاکش را زدودیم و تلاش کردیم تا به محصولی شایسته تبدیلش کنیم.

امیدواریم از این بازی لذت ببرید و نامه‌تان به دست یارتان برسد!


ویدیوی آموزش بازی

 

ویدیوی نیم‌نگاه بازی

 

دانلود راهنمای بازی

لینک خرید بازی در فروشگاه مآدمک


قیمت مصرف‌کننده ۳۵ هزار تومن


 

نویسنده و طراح بازی