در این ویدیو روش بازی کلاغ پر را آموزش می‌دهم که یک بازی سرعتی/تمرکزی با موضوع جانورانی است که به هر قیمتی می‌خواهند پرواز کنند!

این بازی را در ابتدا به شکل یک بازی موبایلی طراحی کرده بودم که اینجا در مورد آن توضیح داده‌ایم. بعدا به فکر تبدیل آن به یک بازی رومیزی افتادم که نتیجه‌ی آن این بازی شد و توانست جایزه‌ی سوم مسابقه‌ی هیپودایس آلمان را هم ببرد.

کلاغ‌پر یک بازی همزمان است که در هر نوبت آن یک کارت رو می‌شود که یک جانور را نشان می‌دهد و سپس تاس‌های بازی ریخته می‌شود و آن وقت تمام بازیکنان باید سریعا تشخیص بدهند که جانور بالاخره می‌تواند پرواز کند یا زمین‌گیر می‌شود! در این ویدیو روش بازی را تعدادی مثال نشان داده‌ام.

تماشای ویدیو در آپارات | تماشای ویدیو در یوتیوب

غیر از این ویدیو، در زمان نمایشگاه اشپیل هم یک ویدیوی آموزشی از بازی که در محیط نرم‌افزار Tabletopia ضبط کردم گذاشته بودم:

و همچنین این لایو استریم را هم در همان زمان نمایشگاه پخش کردیم که به اتفاق دوستان در Tabletopia کلاغ پر بازی کردیم، البته تلاش کردیم به انگلیسی  صحبت کنیم که برای مخاطب غیر ایرانی نمایشگاه مفهوم باشد:


فقط این نکته را بگویم که بازی در تیبل‌توپیا هنوز منتشر نشده و تصاویری که می‌بینید از محیط تست این بازی است.

نکته‌ی دیگر هم اینکه عرضه‌ی عمومی بازی اواخر آبان ماه خواهد بود و امیدوارم بزودی این کرونا به ما امانی بدهد بتوانیم مجدد نیم‌نگاهی، رومیزشویی چیزی در مورد این بازی برویم که دیدن گیم‌پلی آن در عمل تومنی صنار با تعریف کردنش تفاوت دارد.

نویسنده و طراح بازی