رومیز لوگو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

یاتزی

خَلقِ بازی (یاتزی)، به حدود نود یا صد سال پیش (دهه‌ی 1920 میلادی) برمی‌گردد؛ دارندگان قایق‌های تفریحی، به‌دنبال بازی‌ای بودند که در قایق، قابلِ بازی کردن باشد و پس از تِست کردنِ بازی‌های تاسیِ موجود و عدم رضایت از آن‌ها، از ترکیب مکانیزم پرتاب تاس با برخی از قوانین بازی پوکر، یاتزی را خلق کردند؛ البته نام اوّلیه‌ی این بازی، Yacht (به‌معنای قایق تفریحی) بود و بعدها یاتزی نام گرفت.بازی یاتزی فقط با 5 تاس و یک برگه ثبت امتیاز انجام می شود. هر بازیکن 13 نوبت دارد و در هر نوبت حق دارد تا سه بار تاس بریزد. هر بار می تواند تعدادی از تاس ها را کنار بگذارد ولی در نهایت باید یکی از خانه های جدول برگه ثبت امتیاز را پر کند. بازیکنان با 13 ترکیب گوناگون روبرو هستند(مثلاً 3 تاس از یک عدد مشخّص یا 4 تاس از یک عدد مشخّص یا ترتیب کوچیک یا ترتیب بزرگ یا …) که فقط یک بار حق دارند خانه مقابل یکی از این ترکیب ها را پر کنند(اگر نتوانند از هیچ کدام از ترکیب ها امتیاز بگیرند؛باید جلوی یکی از آنها صفر بگذارند)؛ پس بعد از ریختن تاس ها باید به صورت هدفمند ،تاس های مورد نیاز خود را جدا کنند. یاتزی یک بازی تاسی و بسیار محبوب بوده و دارای مکانیزم های (Dice Rolling) ، (Paper-and-Pencil) ، (Push Your Luck) ، (Re-rolling and Locking) و (Set Collection) می باشد.

نقد و بررسی

نقدها منعکس کننده‌ی نظر نویسنده‌ی آن هستند، نه سایت رومیز!

اینجا می‌توانید نقد و بررسی‌های دیگر کاربران را مطالعه کنید. هر بررسی ممکن است به تجربه، آموزش، کیفیت و یا ترکیبی از چند ویژگی بازی مربوط باشد. با مشاهده‌ی عنوان هر کدام می‌توانید به محتوای آن پی ببرید.

همچنین می‌تونید با لایک کردن مطالبی که به نظرتان مفید است به نویسنده‌ی آن انگیزه فعالیت بیشتری بدهید.

اگر مطلبی را غیر مفید یا غیر واقعی تشخیص دادید می‌توانید آن را دیس‌لایک کنید. لطفا در استفاده از دیس‌لایک، جانب انصاف را رعایت کنید.

اگر این بازی را تجربه کرده‌اید می‌توانید نقد و بررسی خودتان را بنویسید. کافی است به بخش پایینی این صفحه بروید و آن را ثبت کنید. اگر برای اولین بار است که قصد دارید نقدی بنویسید حتما ابتدا این مقاله را مطالعه کنید تا دید بهتری نسبت به نوشتن نقد پیدا کنید.

نکات مهم

  • لطفا در نقد خود از ادبیات دوستانه، مشوق، مثبت و شایسته استفاده کنید. 
  • اگر تجربه‌ی ناخوشایندی از بازی دارید، آن را با آرامش و احترام و به دور از توهین و کینه منعکس کنید.
  • در صورت وجود هرگونه نظر توهین‌آمیز، بی‌ادبانه و ناشایست در مورد دیگران مطلب تایید نمی‌شود.
  • در صورت وجود هرگونه توهین نسبت به نژاد، جنسیت، مذهب، ناتوانی، گرایش، زبان و ظاهر افراد مطلب تایید نمی‌شود.

ادمین‌های سایت مجاز به حذف هر مطلبی که به نظرشان با این قوانین ضدیت داشته باشد می‌باشند.

{{ reviewsOverall }} / 5 امتیاز شما (0 نقد)
گیم‌پلی0
زیبایی0
کیفیت0
نقد و بررسی شما برای نقد کردن، وارد شوید
مرتب‌سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد.

User Avatar User Avatar
نقد برتر
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
لینک کوتاه