رومیز لوگو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آربورتوم

زیبایی طبیعت در هیچ مکانی به اندازه‌‌ي یک باغ پر از رنگ‌های باشکوه نمایان نیست. در بازی ARBORETUM (باغ موزه)، شما در تلاش هستید تا با برنامه‌ریزی دقیق، مسیرهایی را برای بازدید کنندگانی که در فضایی بی نظیر و پر از جوانه ها و برگ ها قدم می‌زنند، ایجاد کنید. شکوفه های شاد گیلاس، ذغال اخته های معطر،‌ درختان بلوط باشکوه و … همگی در این بهشت آرام جای دارند. اما در پس این ظاهر آرام، فضایی پر از رقابت بازی جریان دارد. شما باید تصمیم بگیرید که چه کارتی در باغ شما کاشته شود و چه کارتی در دست شما باقی بماند، چرا که تنها متخصص ترین باغ موزه‌دار می‌تواند در میان دوست‌داران طبیعت مشهور شود.

دِک(دسته‌ی کارت‌های بازی)، شامل 80 کارت در 10 رنگ مختلف(و هر رنگ دارای 8 کارت از عدد 1 تا 8)است که هر رنگ، نماینده‌ی یک نوع درخت است. هر بازیکن، بازی را با 7 کارت شروع کرده و در نوبتش 2 کارت می‌کشد(از کارت های سوخته ی حریفان،دِک کارت ها یا هر دو)؛ سپس یک کارت از دستش به باغ خود اضافه کرده و یکی دیگر را می‌سوزاند. هدف بازی: هر بازیکن در تلاش است تا با ایجاد مسیر هایی زیبا از درختان(هر مسیر با یک نوع درخت شروع شده و به همان نوع ختم می شود و اعداد درختان موجود در این مسیر باید روندی صعودی داشته باشند تا در پایان بازی بیشترین امتیاز را به دست بیاورد. وقتی که دسته‌ی کارت‌ها به اتمام رسید، بازیکنان، کارت‌های باقی‌مانده در دست‌هایشان را مقایسه می‌کنند تا ببینند چه‌کسی می‌تواند با کدام رنگ امتیاز بگیرد. برای هر رنگ، بازیکنی که بیش‌ترین مجموع امتیاز آن رنگ را در اختیار داشته باشد، به‌اِزای هر مسیری که با آن رنگ آغاز و به آن رنگ، ختم شده، امتیاز می‌گیرد.

ARBORETUM یک بازی کارتی بی نهایت زیبا و نامزد جایزه بهترین بازی کارتی گلدن گیک (2015 Golden Geek Best Card Game Nominee) بوده و مکانیزم های اصلی آن شامل Hand Management ، Pattern Building ، Tile Placement و Set Collection می شود.

نقد و بررسی

نقدها منعکس کننده‌ی نظر نویسنده‌ی آن هستند، نه سایت رومیز!

اینجا می‌توانید نقد و بررسی‌های دیگر کاربران را مطالعه کنید. هر بررسی ممکن است به تجربه، آموزش، کیفیت و یا ترکیبی از چند ویژگی بازی مربوط باشد. با مشاهده‌ی عنوان هر کدام می‌توانید به محتوای آن پی ببرید.

همچنین می‌تونید با لایک کردن مطالبی که به نظرتان مفید است به نویسنده‌ی آن انگیزه فعالیت بیشتری بدهید.

اگر مطلبی را غیر مفید یا غیر واقعی تشخیص دادید می‌توانید آن را دیس‌لایک کنید. لطفا در استفاده از دیس‌لایک، جانب انصاف را رعایت کنید.

اگر این بازی را تجربه کرده‌اید می‌توانید نقد و بررسی خودتان را بنویسید. کافی است به بخش پایینی این صفحه بروید و آن را ثبت کنید. اگر برای اولین بار است که قصد دارید نقدی بنویسید حتما ابتدا این مقاله را مطالعه کنید تا دید بهتری نسبت به نوشتن نقد پیدا کنید.

نکات مهم

  • لطفا در نقد خود از ادبیات دوستانه، مشوق، مثبت و شایسته استفاده کنید. 
  • اگر تجربه‌ی ناخوشایندی از بازی دارید، آن را با آرامش و احترام و به دور از توهین و کینه منعکس کنید.
  • در صورت وجود هرگونه نظر توهین‌آمیز، بی‌ادبانه و ناشایست در مورد دیگران مطلب تایید نمی‌شود.
  • در صورت وجود هرگونه توهین نسبت به نژاد، جنسیت، مذهب، ناتوانی، گرایش، زبان و ظاهر افراد مطلب تایید نمی‌شود.

ادمین‌های سایت مجاز به حذف هر مطلبی که به نظرشان با این قوانین ضدیت داشته باشد می‌باشند.

{{ reviewsOverall }} / 5 امتیاز شما (1 نقد)
گیم‌پلی5
زیبایی5
کیفیت4.5
نقد و بررسی شما برای نقد کردن، وارد شوید
مرتب‌سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می‌نویسد.

User Avatar User Avatar
نقد برتر
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
لینک کوتاه