بالاخره کرونا به ایران رسید! شاید همین یک جمله کافی بود برای اینکه به خبر دست اول جهان تبدیل بشیم. از اونجایی که همیشه باید تو بدترین چیزها رتبه خوب و بالایی داشته باشیم اینجا هم کوتاهی نکردیم و به محض اینکه کرونا وارد کشور شد تونستیم تو تعداد فوت شده‌ها رتبه دوم جهان بعد از چین (که خودش کشور مبداء این ویروس بود!) بشیم.

بگذریم؛ تو این روزها که مجبور به خونه نشینی و دوری از هرگونه محیط‌های عمومی هستیم بازی‌های رومیزی شاید بیشتر از هروقت دیگه‌ای خودشون رو به ما نشون میدن.

یکی از بازی‌هایی که سال‌هاست بین طرفداران بردگیم جایگاه خوبی داره و از قضا تو ایران هم اهالی این سرگرمی باهاش آشنا هستند بازی‌ای نیست جز: پندمیک.

پندمیک یکی از بهترین بازی‌های همکاری مشترک دنیاست که طرفداران بسیاری داره و نسخه‌های مختلفی هم ازش تولید و عرضه شده.

در این بازی که ۲ تا ۴ نفره انجام میشه جریان از این قراره که ویروسی کشنده کل جهان رو فرا گرفته. بازیکنان در نقش متخصص‌هایی که هرکدوم یک قابلیت خاص دارند وارد بازی میشن و سعی می‌کنن با همکاری همدیگه ویروس‌ها رو از بین ببرند. حالا یا موفق میشن یا ویروس‌ها انقدر پخش میشن که همه به بازی می‌بازند.

قبلا در رومیز مفصل راجع به پندمیک صحبت کردیم. (اینجا) و نسخه‌های مختلفش رو معرفی کردیم (اینجا و اینجا) و حتی لگسی‌ها رو هم بررسی کردیم (اینجا).

اتفاقات این روز‌ها خیلی منو یاد پندمیک انداخت. یک بازی قدیمی درجه یک که از سال ۲۰۰۸ تا الان جزو محبوب‌ترین بازی‌های دنیا و رتبه نهم بازی‌های خانوادگی در سایت بردگیم‌گیک و همچنین به نظرم بهترین بازی در سبک همکاری مشترک است.

البته که این روزها امکان رفتن به کافه بردگیم‌ها وجود نداره اما هستن کسایی که پندمیک رو تو مجموعه شخصی‌شون دارند، ضمن اینکه بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی این بازی رو آوردن که می‌تونید بخرید و بازی کنید.

نسخه دیجیتالی بازی هم موجود هست که من زیاد پیشنهادش نمی‌کنم. لذتی که تو بردگیم‌های فیزیکی هست قطعاً تو نسخه‌های دیجیتالی نیست.

در نهایت اینکه امیدوارم همه این شرایط رو به سلامت بگذرونیم و سریع‌تر تموم بشه بره. تو این روزهای خونه‌نشینی اجباری از بردگیم‌ها غافل نشید که خیلی جواب میده.

بردگیم‌ها برای من همون عاملی هستن که می‌تونم باهاش آدم‌ها رو دورهم جمع کنم. پس تا می‌تونم بازی می‌کنم و بقیه رو هم به بازی کردن وادار می‌کنم. هیچکس از این معرکه جون سالم به در نخواهد برد. حتی شما دوست عزیز!