تیم خوش‌فکر زومجی علاقه‌ی خاصی به بردگیم و بازی فکری دارند. ما هم بارها مقالاتشان در مورد بازی رومیزی را در شبکه‌های اجتماعی خودمان بازنشر کرده‌ایم. این علاقه مشترک سبب شد که در دوران فعالیت رومیز با هم همکاری داشته باشیم از جمله حضور رومیز در برنامه‌ی زوم‌کست زومجی!

 

حالا در قسمت جدید این برنامه من و نادر امرائی، بازی‌هایی را معرفی می‌کنیم که برای دونفره بازی کردن بسیار مناسب هستند. البته بیشتر این بازی‌ها را با بیشتر از دونفر هم می‌توان انجام داد، اما تجربه‌ی دو نفره‌ی این بازی‌ها تجربه‌ی خاصی است که من از همین تریبون به تمام دوستان، دشمنان، زوج‌ها، دوقلوها، همزادها، کلون‌ها و هر حالت دیگری که دونفر آن را تشکیل بدهند، پیشنهاد می‌دهم!

تلاش من این بود تا در این برنامه بازی‌هایی را معرفی کنم که در دسترس و ارزان‌قیمت باشند. به همین دلیل تمام بازی‌های معرفی‌شده در این زوم‌کست، ایرانی هستند و حداکثر قیمت‌شان ۵۰ هزار تومن است.

در این زومکست ما از بازی قلمرو ستارگان که نسخه فارسی بازی معروف Star Realms است شروع کردیم. که یک بازی دونفره‌ی سریع و استراتژیک و گیمرپسند برای خوره‌های بازی کارتی و البته علاقمندان به سری فیلم‌های جنگ ستارگان و ژانر علمی تخیلی است. اگر دوست دارید در مورد این بازی بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنم ویدیوی نقد و بررسی ما از این بازی را حتما ببینید.

بعد از آن سراغ بازی چلوار رفتیم که کپی بازی Patchwork است و تنها به شکل دونفره قابل بازی است. این بازی زیبا و دلنشین ترکیبی است از بازی آشنای تتریس و هنر لحاف‌دوزی! اگر علاقمند هستید تا روش کامل این بازی را بدانید، می‌توانید ویدیوی آموزش ما از این بازی را اینجا ببینید.

بازی کارتی کاستل که بازتولیدی از بازی معروف NOX است سومین بازی معرفی‌شده است که همانطور که در نقد و بررسی ویدیویی آن هم گفتیم، مملو است از تو پاچه کردن و درآوردن حرص تمام عزیزان دور میز!

بازی کوه نور بازی چهارمی بود که معرفی کردیم. این بازی در اصل بر اساس بازی Blue Lion تولید شده‌است که یک بازی صرفا دونفره است. اماتولیدکنندگان بازی کوه نور حالت‌های بازی ۳ و ۴ نفره را نیز به آن اضافه کرده‌اند.

در نهایت هم سراغ بازی گنج‌های پنهان لوتوس رفتیم که بازتولیدی از بازی ستایش‌شده‌ی هانابی Hanabi است و قبلا اینجا آن را نقد و بررسی کرده‌ایم. این بازی کارتی در سبک همکاری است و در آن بازیکنان به کمک هم تلاش می‌کنند تا با راهنمایی همدیگر بازی را شکست دهند.


بازی‌های معرفی‌شده در این زوم‌کست را می‌توانید از فروشگاه مآدمک تهیه کنید


حالا با تشکر ویژه از اعضای دوست‌داشتنی زومجی، شما را به دیدن این زوم‌کست دعوت می‌کنم و امیدوارم اگر این بازی‌ها را تهیه کردید و دونفره بازی کردید، لذت ببرید!

دانلود ویدیو از آپارات  | دانلود ویدیو از یوتیوب

شما چه بازی‌هایی را برای دونفر پیشنهاد می‌کنید؟ اصولا اهل بازی دونفره هستید؟

نویسنده و طراح بازی