زمستون بهترین فرصت برای پیچیدن پتو دور خودمون و استراحته. همین حس رو میتونید با این بازی‌های رویایی و دوست‌داشتنی هم تجربه کنید. ولی حواستون باشه، همه رویاها، شیرین نیستن. تیم رویایی‌تون رو برای یه دورهمی بازی جمع کنید و یکی یا همه رو بازی کنید. حتی میتونین با لباس خوابای راحتتون بازی کنید. ما شما رو قضاوت نمیکنیم.

Project Dreamscape

pic2387886kj

۱-۲ نفره، سن +۱۴

 

تو این بازی کارتی ، بازیکنا برای اینکه بهترین رویاپرداز باشن باهم رقابت می‌کنن. از دسته کارتا، کارت جمع میکنن و یکی از ویژگی‌هایی که رو کارت نوشته رو انتخاب میکنن. ویژگی‌های مشابه رو تو دستتون جمع کنید تا امتیاز بگیرید و برنده بشید.
تو هر نوبت، بازیکن باید اول تصمیم بگیره که یه کارت Z که به پشت قرار داره رو از دسته کارت‌ها برداره یا نه. این کارت‌ها برای خرید کارت‌های دیگه که به رو هستن استفاده میشن، ولی آخر بازی میتونن از امتیاز شما کم کنن. در طول بازی، از دسته کارت رویاها هم کارت برداشته میشه و هم جایگزین میشه. وقتی دیگه کارتی تو این دسته نمونده باشه، بازی تموم میشه و امتیاز‌ها براساس رویاهایی که تو دستتون دارید محاسبه میشه. گرچه ممکنه این بازی در ظاهر ساده به نظر برسه، ولی گیم‌پلی عمیقش باعث میشه که برای اضافه شدن به کلکسیون بازی‌هاتون مناسب باشه.

دانلود نسخه قابل چاپ بازی: گوگل درایو / دراپ باکس

دانلود کتابچه قوانین بازی: گوگل درایو / دراپ باکس

خواب‌های تکرار شونده
photoخواب‌های تکرار شونده

 

Dreamwell

dreamwell

۲-۴ نفره ، سن +۱۴
میتونین دوستای گم شده‌تون رو تو چاه آرزوها پیدا کنید؟ تو این بازی کارتی، باید کاشی‌ها (Tile) رو بچرخونید، مهره‌ها رو حرکت بدید و کارت بکشید تا به دوستای خیره‌سرتون برسید. کاشی‌ها تو جدول‌های ۴ در ۴ قرار میگیرن تا دنیای این بازی رو درست کنن. هر کاشی ۲ طرفه ، مسیری که بازیکن ادامه میده رو مشخص میکنه.

dreamwell

بازیکن‌ها کاشی‌ها رو میچرخونن تا راهشون رو به سمت اون موجود باز کنن و با تطبیق دادن یکی از کارت‌های تو دستشون، دوستشون رو پیدا میکنن. وقتی ۲ تا مهره به کاشی‌های مطابق هم برسن، ویژگی اون کارت اجرا میشه و امتیازش هم محاسبه میشه. نقاشی و ظاهر ماورایی کارت‌ها و کاشی‌ها جوریه که به بازی حس عجیب و رویایی میده و تو مجموعه بازی‌هاتون کاملا به چشم میاد.

 

Pleasant Dreams

pleasant dreams

۱-۲ نفره، سن +۱۴
رویاهای خوشایند یه بازی کارتی ۱-۲ نفرست که معمولا تو کمتر از ۱۰ دقیقه تموم میشه و بازیکنا قبل از خواب با رسیدن به کابوس‌های ترسناک ریسک می‌کنند. کارت‌های بازی با جزییات زیاد، طرح‌های هنری ‌ای دارن که میتونه آرام‌بخش یا آزاردهنده باشه و نشون دهنده رویاها یا کابوس‌هاست.
هر کارت، یه عددی برای بیدار شدن داره، اگه یه بازیکن به ۵ برسه، بیدار میشه ( معمولا با عرق سرد) و بازی رو میبازه. تو هر نوبت، بازیکنا میتونن تا ۵ کارت بردارن. عددهای بیدار شدن برعکس ترتیب برداشتن کارت‌ها محاسبه میشه، یعنی از آخرین کارتی که رو میز گذاشتین شروع میشه. تو بازی ۲ نفره، کارت‌های رویا رو میتونین برگردونین تا تبدیل به کابوس بشن و با گذاشتنشون رو دسته کارت‌ها، کاری کنین که حریفتون تو نوبتش اون‌ها رو برداره. میتونین از کابوس‌ها فرار کنین؟

pleasant dreams

When I Dream

when-i-dream

۴-۱ نفره، سن +۸
یکی از بازیکنا نقش کسی رو به عهده داره که رویا میبینه و و بقیه، موجودات افسانه‌ای تو این دنیای تخیلی میشن. کسی که قراره رویا ببینه، یه ماسک خواب میزنه به صورتش و بقیه بازیکنا، که نقش جن و پری و شیطون رو دارن، اونو در طول رویاهاش راهنمایی میکنن.این موجودات افسانه‌ای فقط ۲ دقیقه فرصت دارن تا کارت رویاهای مختلف رو بردارن و با گفتن فقط یک کلمه، اون رویا رو برای کسی که چشماش بستست توصیف کنن. اونم فقط یک بار فرصت داره تا درست حدس بزنه. تو این دو دقیقه هر چی بیشتر حدس بزنید تا امتیاز جمع کنید، ولی مراقب جن‌های موذی باشید. اونا میخوان که شما اشتباه حدس بزنید. وقتی رویا میبینم، یه بازی شاد و سرگرم‌کننده برای شما و دوستانتونه که هروقت سال میتونید ازش لذت ببرید.

pic3179071_lg

این مقاله اولین بار در سایت Geek & Sundry منتشر شد، که در این پیوند می‌تونید ببینید.