اینکه اغلب آدما فکر میکنن بردگیم یعنی منچ یه طرف، اینکه بعدش که میفهمن چی به چیه دیگه ول نمیکنن هم همون طرف! واقعا چه سری تو این سرگرمی نهفته است که تجربه‌اش انقدر خاطره انگیز و لذت بخش می‌شه؟ چرا یکی دوبار تجربه بردگیم باعث میشه تا برای دفعه بعد لحظه‌شماری کنیم؟ آیا تجربه بازی رومیزی با سرگرمی های دیگه متفاوته؟ به نظر میاد که اینطوره. حداقل این چند مورد که خیلی در مورد این سرگرمی صادقه:

 

بازی‌ برای معاشرت! واقعا دوست، غریبه، خونواده، فامیل، پیر، جوون، کوچیک و بزرگ رو چی میتونه دورهم جمع کنه؟ اون هم درحالیکه همه مشغول انجام یه سرگرمی واحد باشن! اینکه اون سرگرمی بابی میشه برای معاشرت و صحبت کردن و خندیدن لذت بردن از کنار هم بودن. و نوع این ارتباط، از بازی‌ای به بازی دیگه متفاوته. گاهی ترکیبیه از بلوف و رودست زدن، گاهی تبدیل میشه به یه فعالیت فکری جدی و گاهی هم یه فعالیت هیجانی و اکشن!

photoبازی Above and Below

 

تنوع در طرح و رنگ و همه چی! اصلا راستش یکی از دلایل بدبختی ما هم همینه! ایییییییینهمه بازی آخه چرا؟؟‌ به ازای هر یه عنوانی که میخری چهارصدتا عنوان دیگه هست که میخای! در صدها تم و قالب متفاوت! از دزدای دریایی تا شوالیه‌های میزگرد و از دخمه‌های تاریک تا ایستگاه‌های فضایی! تنوع این بازی‌ها دیگه واقعا داره سر به فلک میزنه و شاهدش هم تم‌های عجیب و نوآورانه‌ای هستش که در سال‌های اخیر می‌بینیم:‌بازی با تم قرص نعنا، بازی با تم کلاس نقاشی، بازی با تم صبحانه!! مهم نیست چند سالتونه یا چه سلیقه‌ای دارین یا اهل کجا هستین، کافیه اراده کنین تا صدها عنوان مناسب برای خودتون رو پیدا کنین.

photoبازی Mysterium

 

بازی ها، راهی برای ماجراجویی! کشف، جستجو و کاوش از زیبایی‌های دنیای بردگیمه. دنیای بازی‌های رومیزی پره از رمز و راز و قصه. تخیل ما حین بازی گسترده میشه و ذهنمون شروع به خیال‌پردازی و داستان‌گویی می‌کنه. با این بازی‌ها ما همراه با دوستانمون غرق می‌شیم در فضای جادو و کیمیاگری و معجونهای رنگ و وارنگ، و یا درحالیکه تبرمون رو دور سرمون می‌چرخونیم می‌شیم جنگاوری در قرون وسطی، در جنگل‌های آمازون کاشی به کاشی اکتشاف می‌کنیم به دنبال معبدی گم شده و یا درب اتاقی تاریک در عمارتی مخوف رو باز می‌کنیم به دنبال نسخه خطی از یک کتاب باستانی. بازی‌ها برای ما قصه تعریف می کنن، اون قصه ای که دوست داریم بشنویم.

photoبازی El Dorado

 

بازی‌های رومیزی واقعی و قابل لمسند! عصر، عصر دیجیتاله. خیلی وسایل دور و برمون هستن که خصلت دیجیتالی دارن؛ گوشی‌های موبایل هوشمند، اینترنت پرسرعت، کنسول های بازی و … اما باحالی بازی های رومیزی اینه که پدیده‌ی واقعی هستن، قابل لمسن و به شکل مشخصی قابل مالکیت! بُر زدن کارت‌های بازی و ریختن تاس‌ها روی میز و حرکت مهره های بازی با دست حسی از بازی با اسباب‌بازی دوران کودکی در خودش داره که باعث میشه عمیقا از تجربه‌اش لذت ببریم.

photoبازی Ice Cool

 

بازی های رومیزی برای تجربه‌ای مشترک! وقتی دور میز می‌شینیم و بازی می‌کنیم در واقع بزرگرین کاری که می‌کنیم اینه که  داریم یه تجربه مشترک می‌سازیم. یه قصه واحد. داریم لحظاتمون رو با هم به اشتراک می‌ذاریم و داستان جدیدی از کنار هم بودنمون خلق می‌کنیم. و نهایتا این تجربه و لحظات تبدیل می‌شن به خاطره‌ای که ماندگاره و البته بدون نیاز به شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته میشه.

photoبازی Zombicide

عاشق بردگیم هستم و اعتقاد دارم بازی برای همه است!

پس یک ماموریت دارم: گسترش علاقمندان بازی‌های رومیزی!