همه جای دنیا… نه اصلا همه جای دنیا رو ولش کن. توی همین ایران خودمون یه پدیده‌ای هست به اسم رونمایی. خیلی هم قشنگ و باصفاست. برای همه قلم جنس و موضوعی هم کاربرد داره. مثلا یه بزرگداشتی میخاد برگزار بشه، اول یه رونمایی میشه از اسمش، بعد رونمایی از پوسترش، بعدم رونمایی از افتتاحیه‌اش! آخر سر هم اصل قضیه به دلیل پاره‌ای عدم هماهنگی برگزار نمیشه!! کلا اتفاق جالب و سرگرم‌کننده‌ای هستش.

ولی برگزاری رونمایی توی بخش فرهنگی، به خصوص کتاب، خیلی هم پرطرفدار و متداوله، و البته بی شیله و پیله‌تر. حالا از اونجایی که بازی هم کالای فرهنگی حساب میشه، برگزاری رونمایی براش خیلی میتونه هیجان‌انگیز باشه. در عرصه بازی‌های دیجیتال که سالهاست این اتفاق میفته، ولی در عرصه بازی‌های فکری و رومیزی، تازگی داره.

در همین راستا، گروه رومیز قصد داره با همکاری شرکت بابازی، سلسله رونمایی‌هایی رو رونمایی کنه! با عنوان کلی «رومیز تور» (اَکه هی!…میخواستم توی یه مطلب دیگه از اسم رونمایی کنم… در رفت از دستم!) که هدفش معرفی و رونمایی از بازی‌های رومیزیه. این برنامه، که با تور رونمایی از بازی پی‌شوم شروع میشه، قراره دنباله دار باشه و برای رونمایی محصولات دیگری هم در آینده تکرار شه و اون محصولات هم رونمایی شن (اگه Shift-R رو به جای ریال میکردن رونمایی، کار من خیلی راحت‌تر میشد!)

book2-1790x1140

اهدافی که ما برای «رومیز تور» دنبال میکنیم ایناس:

– معرفی بازی به گروه بزرگتری از مخاطبان

– تجربه‌ی مستقیم لذت بازی توسط مخاطبان و پیش از خرید بازی

– آشنایی بیشتر با بازی‌های فكری و محصولات تولیدكنندگان

– معرفی مراكز اصلی فروش و توزیع بازی

– پیش اگهی از محصولات آتی تولیدكنندگان

– فرهنگ‌سازی برای بازی‌های رومیزی

گسترش دامنه‌ی جغرافیایی علاقمندان به این بازی‌ها

هر برنامه رومیز تور شامل چند رویداده که در بخش‌های مختلف شهر اجرا میشن. اولین رویداد تور بازی پی‌شوم، از شهر کتاب ابن سینا شروع میشه و قراره همراه باشه با:

– گپ و گفت

– بازی زنده در محل

– کلی هدایای انگشتی (فینگر گیفت)

– یه عالم بلیطهای تخفیف

– تماشای فیلم بازیها

پس اگه جمعه صبح برنامه کوه رفتن ندارین، خودتون رو تا ساعت ۱۰:۳۰ به شهرک غرب برسونین تا دورهم باشیم.

photo_2017-01-17_11-37-32

نویسنده و طراح بازی