تا پیش از این «رایان لِسِر» رو به دو دلیل می‌شناختیم: بازی سازی و موسیقی. لسر از طرفی کارگردان هنری مجموعه بازی‌های «راک بند» و «گیتار هیرو» است و از طرف دیگه عضو گروه موسیقی هوی متال Megasus. حالا یه دلیل دیگه هم اضافه شده اونم طراحی بردگیمه. بردگیمی با نام پرطمطراق High Heavens.

fiend folio
photoسمت چپ: کاور کتاب Fiend Folio در دنیای بازی D&D.
سمت راست: تصویرسازی لسر که بیننده رو به یاد Eddie می‌ندازه.

 

داستان این بازی از این قراره: «لوکی» (ایزد فریبکار اساطیر اسکاندیناوی) بازم زده به چاک و این بار با زئوس (فرمانروای ایزدان اساطیر یونانی) دست به یقه شده! نتیجه هم درگیری ایزدان این دو قلمرو اساطیری با هم هستش.

norse_gods_vs_greek_gods
photoایزدان اسکاندیناوی بر علیه ایزدان یونانی

 

شما به عنوان بازیکن هر کدوم طرف یکی از این دو رو می‌گیرید و میفتید به جون هم. در نوبتتون می‌تونید یا حرکت کنید، یا حمله کنید و یا این که از قابلیت ویژه‌ی ایزد مورد نظرتون استفاده کنید. به همین سادگی!

hercules
photoجناب «هرکول» در ردیف جلو در حال شاخ و شونه کشیدن

 

بازی زمانی تموم می‌شه که یا تمامی دوازده ایزد یکی از دو طرف نابود بشن و یا این که کوه المپ یا آسگارد (اقامتگاه ایزدان یونانی و اسکاندیناوی) ویران بشه. ژتون‌هایی هم که در تصویر زیر هر ایزد می‌بینید، نشان دهنده‌ی جان، زره و مواردی از این دسته. با حالیِ بازی به اینه که هیچ کدوم از ایزدان شبیه به هم نیستن و هر کدوم قابلیت‌های ویژه خودشون رو دارن که کاملاً هم منطبق بر قدرت‌های اسطوره‌ای اوناست. راستی طبق گفته‌ی سایت رسمی بازی نسخه‌ی دیجیتال بازی هم در حال توسعه است.

high heavens : egyptian expansion
photoکار به همین جا هم ختم نشده و «لسر» در بسته الحاقی بازی، ایزدان مصر باستان رو هم وارد نزاع کرده.

 

در پایان پیشنهاد می‌کنم همین حالا یه سری به سایت رسمی «رایان لسر» بزنید و باقی کارهاش رو هم یه نگاه بندازید.