تا پیش از این «رایان لِسِر» رو به دو دلیل می‌شناختیم: بازی سازی و موسیقی. لسر از طرفی کارگردان هنری مجموعه بازی‌های «راک بند» و «گیتار هیرو» است و از طرف دیگه عضو گروه موسیقی هوی متال Megasus. حالا یه دلیل دیگه هم اضافه شده اونم طراحی بردگیمه. بردگیمی با نام پرطمطراق High Heavens.

fiend folio
photoسمت چپ: کاور کتاب Fiend Folio در دنیای بازی D&D.
سمت راست: تصویرسازی لسر که بیننده رو به یاد Eddie می‌ندازه.

 

داستان این بازی از این قراره: «لوکی» (ایزد فریبکار اساطیر اسکاندیناوی) بازم زده به چاک و این بار با زئوس (فرمانروای ایزدان اساطیر یونانی) دست به یقه شده! نتیجه هم درگیری ایزدان این دو قلمرو اساطیری با هم هستش.

norse_gods_vs_greek_gods
photoایزدان اسکاندیناوی بر علیه ایزدان یونانی

 

شما به عنوان بازیکن هر کدوم طرف یکی از این دو رو می‌گیرید و میفتید به جون هم. در نوبتتون می‌تونید یا حرکت کنید، یا حمله کنید و یا این که از قابلیت ویژه‌ی ایزد مورد نظرتون استفاده کنید. به همین سادگی!

hercules
photoجناب «هرکول» در ردیف جلو در حال شاخ و شونه کشیدن

 

بازی زمانی تموم می‌شه که یا تمامی دوازده ایزد یکی از دو طرف نابود بشن و یا این که کوه المپ یا آسگارد (اقامتگاه ایزدان یونانی و اسکاندیناوی) ویران بشه. ژتون‌هایی هم که در تصویر زیر هر ایزد می‌بینید، نشان دهنده‌ی جان، زره و مواردی از این دسته. با حالیِ بازی به اینه که هیچ کدوم از ایزدان شبیه به هم نیستن و هر کدوم قابلیت‌های ویژه خودشون رو دارن که کاملاً هم منطبق بر قدرت‌های اسطوره‌ای اوناست. راستی طبق گفته‌ی سایت رسمی بازی نسخه‌ی دیجیتال بازی هم در حال توسعه است.

high heavens : egyptian expansion
photoکار به همین جا هم ختم نشده و «لسر» در بسته الحاقی بازی، ایزدان مصر باستان رو هم وارد نزاع کرده.

 

در پایان پیشنهاد می‌کنم همین حالا یه سری به سایت رسمی «رایان لسر» بزنید و باقی کارهاش رو هم یه نگاه بندازید.

آغاز آشنایی‌اش با دنیای بازی‌های رومیزی از زمانی شروع میشه که روی بازی‌های استراتژیک آنلاین کار می‌کرده. دورانی که «تراوین» در اوج محبوبیت خودش بوده. در مصاحبه‌ای طراح بازی تراوین منبع الهام خودش رو بازی «کاتان» اعلام می‌کنه. سوال پیش میاد که کاتان دیگر چیست و مگه جز مونوپولی و ریسک بازی فکری دیگری هم داریم؟ همین سوال به ظاهر ساده، سرگرمی و بلکه هم زندگی‌اش رو یکسره تغییر میده…