در جدیدترین نیم‌نگاه مشترک با تیم خلاق زومجی، رکب بازی کردیم که یک بازی رومیزی استراتژی و از تولیدات رومیز و مستفیل است.


نیم‌نگاه مجموعه‌ای از برنامه‌های زومجی است که در آن یک بازی نمایش داده می‌شود و کل بازی از اول تا آخر بازی می‌شود. این جدیدترین نیم‌نگاه زومجی است که با محوریت یک بازی رومیزی برگزار می‌شود. برای این قسمت بازی رومیزی رکب را انتخاب کردیم که بر اساس بازی معروف Condottiere و با حفظ قانون کپی‌رایت بازطراحی و توسط رومیز منتشر شده است.

بازی رکب یک بازی رومیزی در سبک Area Control یا قلمروگیری است که در آن بازیکنان برای کشورگشایی و بدست آوردن قلمرو با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا هرکدام در طول بازی ۳ استان مجاور (و یا ۵ استان غیر مجاور) را فتح کنند.

رکب از آن بازی‌هایی است که همزمان استراتژی و بازی‌خوانی را با هم ترکیب می‌کند و امکان به هم ریختن نقشه‌ی حریفان را برای همه مهیا می‌کند که نمونه‌هایش را به وفور می‌توانید در این ویدیو ببینید که به شکل حماسی پیش رفت و در عین اینکه کمی هم طولانی شد ولی از هیجان نیفتاد. پیشنهاد می‌کنم اگر بازی را بلد هستید یک راست به دقیقه ۱۵ بروید و خود جریان بازی را تماشا کنید.

حالا با تشکر ویژه از اعضای دوست‌داشتنی زومجی، شما را به دیدن این نیم‌نگاه دعوت می‌کنم.

تماشای ویدیو از آپارات  | تماشای ویدیو از یوتیوب

 

نویسنده و طراح بازی