در اولین قسمت از سری جدید رومیز شو نشستیم دورهم و اسم کارتیل بازی کردیم که یک بازی کارتی خیلی جمع و جور برای دورهمی هاست.


بیشتر از ۲ سال پیش، ما یک مجموعه ویدیو به عنوان رومیز شو تولید کردیم که در ۶ قسمت پخش شد و نزدیک به ۲۵۰ هزار بازدید در آپارات داشت و نامزد بهترین ویدیوی بخش سرگرمی در جشن آپارات آن سال هم شد. اما تولید محتوا، آن هم محتوای ویدیویی، و آن هم ویدیویی در سطح کیفی رومیز شو خیلی وقت و زمان و هزینه از ما می‌گرفت. نتیجه این شد که نتوانستیم بیشتر از آن ۶ قسمت تولید کنیم و حسرتش بر دل طرفداران ماند و ما هم ایده‌هایمان برای قسمت‌های بعدی را به آرشیو سپردیم.

حالا تصمیم گرفتیم تا رومیز شو را به روش دیگری احیا کنیم. برای اینکه مجموعه و سری جدید تداوم داشته باشد و مانند سری قبل پخش آن قطع نشود هم تصمیم گرفتیم تا مدل ساده‌تری برای محتوای آن در نظر بگیریم که اولین تجربه در این مسیر همین قسمتی است که می‌بینید. در سری جدید دورهم می‌نشینیم و بازی می‌کنیم. برای قسمت اول هم بازی «اسم کارتیل» را انتخاب کردیم که یکی از باحال‌ترین بازی‌های دورهمی است که من در سال گذشته (حتی در مقایسه با بازی‌های خارجی) تجربه کرده‌ام.

در این قسمت در بازیگردون که یک فضای مخصوص بازی‌های دورهمی است، به همراه جمعی از دوستان و خود علیرضا پوراسد عزیز، طراح بازی، دو روش از چهار روش اصلی را بازی کردیم و در انتها هم علیرضا یک روش جدید برای بازی یادمان داد که ترکیب غریبی از پانتومیم و اسم فامیل بود! برای اطلاعات بیشتر در مورد این بازی می‌توانید ویدیوی نقد و بررسی ما را ببینید.

این قسمت به عنوان اولین تجربه برای سری جدید، کمی ایرادات فنی به خصوص در بخش نورپردازی دارد که کاستی آن را به ما ببخشید و بگذارید به پای چالش حضور در لوکیشن جدید! تلاش می‌کنیم که در قسمت‌های بعد سطح کیفی کار را افزایش بدهیم.

امیدوارم از دیدن این قسمت لذت ببرید؛ همانقدر که ما از کنار هم بودن و خندیدن و بازی کردن لذت بردیم، که مگر هدف این سرگرمی جز این است؟ همانطور که سری قبل گفتیم: رومیز شو؛ یعنی سرگرمی دورهم!

تماشای ویدیو در آپارات | تماشای ویدیو در یوتیوب

پیشنهاد شما برای قسمت‌های بعدی رومیز شو چیست؟ دوست دارید گیم‌پلی کدام بردگیم ایرانی یا خارجی را حین بازی ببینید؟

نویسنده و طراح بازی