در این ویدیو بازی رومیزی بازار ۱۲۹۵ را معرفی می کنیم که یک بازی خانوادگی در سبک اقتصادی و داد و ستد است و بازیکنان را در نقش کاسب‌هایی در بازار قدیم تهران قرار می‌دهد.


این بازی کپی نیست! بعد از مدت‌ها تماشای بردگیم‌های کپی و ندیدن اثری از خلاقیت و نوآوری، بالاخره چشمم به یک بازی اصیل افتاد. یک بازی که از صفر توسط یک طراح ایرانی دیزاین شده و پس از طی مراحل توسعه به تولید رسیده.

بازار ۱۲۹۵ یک بازی در سبک داد و ستد است که در آن بازیکنان تلاش می‌کنند تا با خرید و فروش کالاها، سهم خود را از فروش آنها در بازار به دست آورند، ولی سهم بیشتر در فروش مساوی است با قیمت پایین‌تر! این بازی با مکانیزم مذاکره و حساب کتاب خود، بازیکنان را به حجره‌های خاک‌گرفته‌ی بازار تهران قدیم پرتاب می‌کند و آنان را در جایگاه یک کاسب طماع(!) قرار می‌دهد.

مکانیزم‌های مختلفی در بازی استفاده شده ولی اگر دوست دارید بدانید که فاز بازی چیست می‌توانم آنرا به بردگیم محله چینی‌ها Chinatown (که قبلا اینجا آنرا تحسین کرده‌ام) تشبیه کنم، گرچه که از نظر گیم‌پلی بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر دوست دارید نظر ما در مورد طراحی، گیم‌پلی، زیبایی و کیفیت بازی را بدانید، ویدیوی نقد و بررسی ما را ببینید. فقط لطفا توجه کنید که:

کیفیت صدای ویدیو در قسمت‌هایی مشکل فنی دارد که به این دلیل از شما پوزش می‌خواهم!

تماشای ویدیو در آپارات | تماشای ویدیو در یوتیوب

نظر شما در مورد این بازی چیست؟ از بازی‌هایی که معامله و مذاکره مکانیزم اصلی آن است خوشتان می‌آید؟

نویسنده و طراح بازی