خبر رومیزی: بردگیم ۷ کیلوییِ ۷ میلیون دلاری!

نگاهی به بازی Kingdom Death: Monster و اهمیت آن

Kingdom Death : Monster بردگیمی است همکاری یا کوآپ درباره‌ی بقاء در دنیایی دلهره آور و کابوس مانند. بازماندگان برای زنده ماندن می‌بایست با موجوداتی عجیب و ترسناک بجنگند و  سپس، با استفاده از غنائم بدست آمده تمدنی هر چند ضعیف رو در دنیایی پایه گذاری کنند که، انسان در انتهای اکوسیستم آن قرار دارد.

کیک استارتر Kingdom Death: Monster نسخه 1.5 روز جمعه سیاه (Black Friday) راه‌اندازی شد و در چند دقیقه به هدف 100 هزار دلاری خودش رسید. در کمتر از 19 دقیقه 1 میلیون دلار رو رد کرد و در زمان نوشتن این خبر، سرمایه‌ای بالغ بر 7.7 میلیون دلار جمع آوری کرده و این در حالیه که هنوز 24 روز تا پایان کمپین فرصت داره.

نمایی از صفحه‌ی بازی

نمایی از صفحه‌ی بازی

رکوردها به همین جا منتهی نمی‌شه: اگه شما از کسانی بودید که در سال 2012 نسخه اول بازی رو در همین سایت کیک استارتر حمایت کردن، تنها کافیه 60 دلار برای بروزرسانی‌های بازی پرداخت کنید ولی اگه بازی رو به همراه تمامی بسته‌های الحاقی اون میخاید، قیمتش می‌شه 1666 دلار ناقابل! اجزای – شما بخوانید مینیاتورهای – بازی انقدر زیاده که باهاش می‌تونید رسماً یک نفر رو محاصره کرده و در دام بندازید:

جعبه بازی در کنار یک کودک 3 ساله!

جعبه بازی در کنار یک کودک 3 ساله!

جعبه بازی نه تنها در صندوق پستی شما جا نمی‌شه، که وزنش 7.7 کیلوگرم هستش و از این جهت بیشتر نزدیک به صندوق میوه است تا دیگر بازی‌های رومیزی!

تمام موارد گفته شده رو در کنار این مساله بذارین که اگه هم بازی رو حمایت کنید، ممکنه تا 4 سال دیگه (2020) طول بکشه تا با تمام بسته‌های الحاقی بدست شما برسه!

Kingdom با نمره 9.1 از 10 در سایت بردگیم‌گیک (سایت مرجع بردگیم‌ها) و وزن 4.1 از 5 (نمره‌ای که پیچیدگی بازی رو نشون می‌ده) به هیچ عنوان بازی کژوالی نیست.  کل بازی یک کمپین است که قراره شما و دوستانتون دراز مدت در جلسات متعدد بازی کنید و داستان بازی در  دنیای برساخته‌ی خودش آروم آروم بر شما نمایان بشه. پیش از این بازی کارتی و کژوال Exploding Kittens تونسته بود در کیک استارتر سرمایه 8.7 میلیون دلاری جمع کنه ولی مخاطبین این دو بازی خیلی فرق دارن.به عبارت دیگه گیک‌ها، نِردها و خلاصه خوره‌های بازی رومیزی مخاطبین Kingdom هستن.

آدام پوتس (طراحی بازی) در حال آموزش بازی به علاقمندان

آدام پوتس (طراحی بازی) در حال آموزش بازی به علاقمندان

بازی در حال حاضر رتبه سوم رو در میان بازی‌ها با بیشترین سرمایه جمع آوری شده در کیک استارتر داره. نمی‌دونیم در روزهای آینده می‌تونه رتبه اول رو به خودش اختصاص بده یا نه. ولی مهم اینه که بردگیمی این رتبه رو به خودش اختصاص داده که احتمالاً در دنیای خارج از کیک استارتر هیچ ناشری ریسک سرمایه گذاری روی اون رو نمی‌پذیرفت و نه طراحش و نه 15 هزار حامیِ بازی هیچ‌گاه بازی رو به چشم نمی‌دیدن. حالا دیگه به جرات می‌شه گفت که کیک استارتر قطب بازی‌های خلاقانه و مستقل است.

عکس‌های دیگه از بازی رو در اینستاگرام رومیز ملاحظه کنید.

نظرات

2 نظر برای ”خبر رومیزی: بردگیم ۷ کیلوییِ ۷ میلیون دلاری!“

دلم خواست.
راستی چرا پست های جدید یه سری تو جدول سمت چپ میاد یه سری تو صفحه اصلی؟

رضا ۲۴م آذر ماه ۱۳۹۵ پاسخ

ما رومیز نیوز رو از حالت یک مقاله در ماه درآوردیم. این طوری هم مخاطب یهو با ۱۴ خبر که ممکنه خسته کننده باشه روبرو نمیشه و هم میشه با جزئیات بیشتر به هر خبر پرداخت. در عین حال خبر هم بیات نمیشه.
از طرفی نمیخاستیم مقالات در بین اخبار گم بشن، برای همین اون باکس رو اختصاص دادیم به اخبار. حالا در ادامه ظاهر باکس رو یه دستی می زنیم که گویاتر باشه.
ممنون از پیگیری و دقت نظرت

کامبیز سیروس بخت ۲۴م آذر ماه ۱۳۹۵ پاسخ

نظر شما؟