در این ویدیو بازی کارتی «زیرخاکی» را معرفی می‌کنم که جدیدترین بازی از سری نیم‌بازی رومیز و مستفیل است.


ریسک و خطر کردن در زندگی مانند مواجهه با یک شمشیر تیز و برنده است که یا از وسط به دو نیم می‌کند و یا پاداش قابل توجهی، در خور شجاعت خطرکننده، اهدا می‌کند. این ویژگی در بازی‌ها به شکل یک روش پرکاربرد با عنوان Push Your Luck‌ شناخته می‌شود که در آن بازیکن این امکان را دارد که تا جاییکه می‌خواهد ریسک کند و به این شکل امکان دستیابی به جایزه و یا با کله زمین خوردن را بالا ببرد!

بازی زیرخاکی یک بازی کارتی پر از تعلیق در همین سبک است که در آن هر بازیکن در نقش یک جوینده‌ی زیرخاکی و اشیای گرانبها، با یکی یکی رو کردن کارت‌های گنج تلاش می‌کند تا بیشترین کارت را به دست آورد. هر کارت تازه‌ای که رو کند اگر متفاوت باشد، گنجش را افزون می‌کند و اگر تکراری باشد دستش را داغ می‌کند و هرچه از زیر خاک درآورده بوده از چنگش می‌ستاند و نوبتش را هم می‌سوزاند.

هر کارت در بازی قابلیتی دارد که به محض رو شدن اعمال می‌شود و ترکیب این قابلیت‌ها با یکدیگر امکان کمبو زدن برای بازیکن را فراهم می‌کند و ویژگی‌های تاکتیکی بازی را تقویت می‌کند. همچنین بعضی از قابلیت‌های کارت‌ها این بازی را بسیار در سبک Take That قرار می‌دهد و امکان آزار و اذیت و تو پاچه کردن را شدیدا بالا می‌برد!

این بازی را به سبب علاقه‌ی بسیاری که بازی اصلی یعنی Dead Man`s Draw داشتیم از روی آن برگردان کردیم. در این ویدیو بازی را معرفی و روش آن را هم آموزش می‌دهم، البته توجه داشته باشید که دیدن این ویدیو شما را از خواندن دفترچه بی‌نیاز نمی‌کند و نکات دیگری هست که در دفترچه توضیح داده شده‌اند. همچنین روش بازی پیشرفته (بازی با کارت‌های انگشتری) در این ویدیو توضیح داده نشده.

پس اگر شما هم علاقمند به حفظ روحیه خطرپذیری خود هستید و مثل ما خانه خرابه‌ای برای جستجوی عتیقه دم دست ندارید، کارت‌ها را برای کشف زیرخاکی کنار بزنید و شانستان را تا نهایت مرز شجاعت هل بدهید!

تماشای ویدیو در آپارات | تماشای ویدیو در یوتیوب

به نظر من این بازی بهترین بازی کارتی در سبک Push Your Luck است. نظر شما چیست؟

عاشق بردگیم هستم و اعتقاد دارم بازی برای همه است!

پس یک ماموریت دارم: گسترش علاقمندان بازی‌های رومیزی!