در این قسمت پادکست رومیز، راجع به بازی‌هایی که اخیرا ذهنمون رو مشغول کردن صحبت می‌کنیم. من از بازی رمّازی Decrypto می‌گم و امیر هم از معاملات کیهانی Sidereal Confluence حرف می‌زنه.

کمی هم سرمون تو گوشیمون بوده؛ کمی هم ازین بابت خجالت‌زده هستیم. راجع به نسخه موبایلی بازی Onirim حرف می‌زنیم که نسخه دیجیتالش چه تاثیری تو تجربه بازی داشته. آخر ماجرا هم با چندتا خبر کیک‌استارتری اپیزود رو تمام می‌کنیم.

دانلود قسمت چهارم

تصاویر این اپیزود


توجه!

از این به بعد، ضرب‌آهنگ انتشار پادکست رومیز، هر دو هفته‌یک‌بار خواهد بود.

 

اصلاحیه قسمت سوم؛

در قسمت قبل پادکست – که با موضوع روز جهانی بازی‌های رومیزی بود – اشاره‌ای به تاریخچه مراکز ارائه بازی‌های رومیزی کردیم. در این نسخه کوتاه از تاریخچه این کسب و کار، اشاره شد که کافه بُرد – تاسیس شده در تابستان سال ۹۴ – اولین مرکز بازی‌های رومیزی در تهران بوده. بعدا متوجه شدم که کافه فکر، از مهرماه سال ۹۳ در خانه ریاضیات در این حوزه فعالیت می‌کرده؛ پس منطقا اولین مرکز تاسیس‌شده در تهران اونجاست.

لازمه اشاره کنم، چه در پادکست و چه در مقالاتی که در وبسایت رومیز منتشر می‌شه، تلاش بر خلق یک سیر تاریخی نیست و مطالب با توجه به دانش مولفین رومیز از پدیده‌های مختلف منتشر می‌شن. پس هرگونه اشتباهی در موضوعاتی از این دست، اتفاقی‌است و هدف خاصی را دنبال نمی‌کنه.

سی سال اول با افتخار به بازی گذشت. حالا یا بازی کردن پای کامپیوتر، یا پای پلی‌استیشن، یا تو گیم‌نت، یا پشت میز بازی. برنامه سی سال دوم اینه که کمی بیشتر تو این سرگرمی فرو برم. ولی این رو یادتون باشه، اگه من فرو برم، تنها نمی‌رم، همتون رو با خودم می‌برم. انقدر پر حرفی می‌کنم، انقدر در ویدئو‌ها دلقک بازی در میارم، انقدر پشت میکروفون‌ها سر و صدا راه می‌اندازم، تا بالاخره تسلیم بشین و مثل من و دوستام، بشینین پای میز بازی.