در این ویدیو بازی کارتی پایاپای از نشر هوپا را معرفی و بررسی می کنیم که اخیرا با طرح جعبه‌ی جدید چاپ مجدد شده و در اصل بر اساس یک بازی بسیار قدیمی (چاپ‌شده در سال ۱۹۰۳ میلادی) به نام Pit طراحی شده‌است.

در بازی رومیزی پایاپای، بازیکنان با نهایت سر و صدای ممکن کالاها (کارت‌هایشان) را با هم معامله می کنند و تلاش می کنند تا دستشان را از یک نوع کالا پر کنند.

در طی بازی از دید یک ناظر بیرونی، بازیکنان بیشتر مشغول داد و بیداد و تکرار دیوانه‌وار یک سری عدد هستند و در نهایت هم یک نفر خود را روی زنگ پرتاب کرده و با ضربات هیستریک آن را مداوما به صدا در می‌آورد تا به همه نشان دهد که دست کارت‌هایش را از مثلا آفتابه تکمیل کرده است!

این نسخه غیر از تغییر اندازه جعبه و تغییر طرح روی جلد با چاپ قبل تفاوتی نمی‌کند. اما آیا این بازی پر سر و صدا بازی خوبی است؟ آیا به درد مهمانی‌های اتوکشیده می‌خورد؟

برای اینکه نظر رومیز در مورد این بازی را بدانید ویدیوی  نقد و بررسی ما را ببینید:

دانلود ویدیو از آپارات  | دانلود ویدیو از یوتیوب

نظر شما در مورد «پایاپای» چیست؟ بازی‌هایی که مکانیزم «داد و ستد» دارند را چقدر می‌پسندید؟

سی سال اول با افتخار به بازی گذشت. حالا یا بازی کردن پای کامپیوتر، یا پای پلی‌استیشن، یا تو گیم‌نت، یا پشت میز بازی. برنامه سی سال دوم اینه که کمی بیشتر تو این سرگرمی فرو برم. ولی این رو یادتون باشه، اگه من فرو برم، تنها نمی‌رم، همتون رو با خودم می‌برم. انقدر پر حرفی می‌کنم، انقدر در ویدئو‌ها دلقک بازی در میارم، انقدر پشت میکروفون‌ها سر و صدا راه می‌اندازم، تا بالاخره تسلیم بشین و مثل من و دوستام، بشینین پای میز بازی.