نسخه‌ی جدید بازی رومیزی Camel Up‌ بزودی به بازار خواهد آمد. در ادامه با معرفی نسخه‌ی جدید این بردگیم، که به مسابقات شترسواری دور اهرام مصر می‌پردازد، همراه ما باشید.


بازی کمل آپ اولین بار در سال ۲۰۱۴ عرضه شد و توانست در همان سال جایزه بهترین برد گیم سال آلمان را در رقابت با اسپلندور Splendor و کانسپت Concept بدست آورد. این بازی که ترکیبی از دو سبک مسابقه و پیش‌بینی است، در فضای بیابان‌های مصر و مسابقه‌ی شترها دور هرم می‌گذرد. بازیکنان در این بازی با پیش‌بینی برنده‌ی هر راند و برنده‌ی نهایی مسابقه تلاش می‌کنند تا بیشترین درآمد را از تلاش شترهای زبان‌بسته در این بیابان داغ و سوزان کسب کنند و زندگی بهتری برای خود و خانواده‌ی محترمشان بسازند!‌

photoمقایسه جلد دو نسخه بازی

یکی از دلالیل معروفیت و استقبال از این بازی، گیم پلی روان و هیجان‌انگیز آن است؛ در طول بازی هر کدام از شترها توسط تاس همرنگ خود در مسیر مسابقه به پیش می‌رود، همچنین شترها حین مسابقه روی هم سوار می‌شوند و پیش‌بینی‌های داغ و پر هیاهوی بازیکنان را هیجان‌انگیزتر می‌کنند. در کنار این گیم‌پلی جذاب، وجود یک هرم با طراحی ویژه جهت ریختن تاس نیز یکی از اجزای چشم‌گیر در بازی است.

در نسخه‌ی جدید این بازی، به مناسبت ۴ سالگی آن، با چند تغییر ریز و درشت مواجه هستیم. غیر از تغییرات در بخش هنری بازی مثل برد و کارت‌های بازی که آن را کاملا از نسخه‌ی اصلی متمایز می‌کند، با تغییراتی در اجزا هم مواجه هستیم که بارزترین آن طراحی یک هرم کاملا جدید و پلاستیکی است که در تصویر زیر عملکرد آن دیده می‌شود. همچنین تاس‌ها در نسخه‌ی جدید قرار است پلاستیکی و حک شده باشند (به جای چاپ روی تاس در نسخه‌ی قبل).

همچنین در گیم پلی بازی تغییراتی مثل اضافه شدن دو شتر سیاه و سفید که مسیر مسابقه را برعکس می‌دوند نیز داده شده‌است. به گفته‌ی ناشر، این چرخش در روش بازی، بازیکنان را با چالش‌های بسیار جالبتری روبرو می‌کند. طبق اخبار ماژول‌های دیگری هم در این نسخه وجود دارد که بازیکنان می‌توانند به انتخاب خود آنها را بازی کنند.

photoصفحه جدید بازی در مقایسه با نسخه قبلی

این نسخه از بازی قرار است تا در نمایشگاه اسن Essen 2018 که اواخر مهر برگزار می‌شود، رونمایی و عرضه شود.

 

 

اخبار داغ دنیای بردگیم و بازی‌های فکری