photo طرح جعبه‌ی بازی

بازی رومیزی جدید نشر Stonemaier Games با عنوان Between two Castles of Mad King Ludwig هفته‌ی گذشته رونمایی شد. این بازی که با همکاری Bezier Games تولید می‌شود، یک بازی سبک رقابتی-شراکتی با مکانیزم کاشی‌کاری است.


همانطور که هفته‌ی قبل و در ایسنتاگرام رومیز اعلام کردیم، جیمی استگمایر Jamie Stegmaier طراح و موسس نشر استون‌مایر که بازی‌های معتبری مثل Viticulture, Euphoria, Charterstone و Scythe را در کارنامه دارد، با انتشار تصویری از گوشه‌ی کاور بازی جدیدش، که ورودی یک قلعه را نشان می‌داد، خبر از بردگیم جدید این نشر داد. چند روز بعد این بازی با عنوانBetween two Castles of Mad King Ludwig یا «بین دو قلعه‌ی شاه لودویگ دیوانه» رونمایی شد.

photoتصویر جعبه و بعضی از کاشی‌های بازی

این بازی رومیزی در واقع ترکیبی است از بازی دیگر نشر استونمایر یعنی Between Two Cities و بازی بسیار محبوب نشر Bezier Games‌یعنی بازی Castles of Mad King Ludwig، و در آن بازیکنان نقش معمارانی را بازی می‌کنند که در همکاری و رقابت با هم تلاش می‌کنند تا بهترین قلعه را برای شاه لودویگ دیوانه بسازند.

 

photoطرح جلد هر سه بازی

در بازی ترکیب‌شده‌ی جدید، هر بازیکن در میانه‌ی یک رقابت/همکاری با بازیکنان دو طرفش، در بازی تلاش می‌کند تا یک قلعه را به کمک بازیکن سمت چپی خود بسازد، و به موازات آن یک قلعه‌ی دیگر را با کمک همسایه‌ی سمت راستی خود بسازد. ساخت قلعه‌ها با کاشی‌های بازی که همان اتاق‌های قلعه هستند انجام می‌شود. در پایان بازی تمام امتیاز هر قلعه محاسبه شده و بازیکن کمترین امتیازی که یکی از قلعه‌هایش داشته را به دست می‌آورد.

photoنمایی از بازی ۳ نفره

این بازی در اصل برای ۳-۷ بازیکن است که یک حالت متفاوت ۲ نفره نیز خواهد داشت. زمان بازی با توجه به اینکه بخش زیادی از بازی به شکل همزمان انجام می‌شود، بین ۴۵-۶۰ دقیقه می‌باشد. این بازی از اواخر مهرماه و با قیمت حدود ۴۵ دلار قابل تهیه می‌باشد.

 

اخبار داغ دنیای بردگیم و بازی‌های فکری