پیش از این به تفصیل در مورد نمایشگاه سالانه Gen Con که پنجاهمین دوره‌اش هفته پیش به پایان رسید، صحبت کردیم. از آن جایی که «وصف العیش نصف العیش»، تصمیم گرفتیم بخشی از گزارش‌های ویدیویی گروه «دایس تاور» رو با شما به اشتراک بذاریم.

بازی‌ها در Gen Con

قبل از این که ویدیو رو ببینیم، این رو بگم که در ابتدا و انتهای ویدیو، اعضای «دایس تاور» در مورد بردگیم Exit و اعتیادشون به بازی‌های «اتاق فرار» صحبت می‌کنن. بازی‌های این سبک – که روز به روز تعدادشون بیشتر میشه – تجربه بازی گروهی «اتاق فرار» رو شبیه سازی کرده، با این تفاوت که خب، می‌تونید تو خونه بازی کنید. مخلص کلام این که اگه میخواید یک راست برید سر اصل مطلب و از حرف‌های «اریک سامِرِر» و «جیسون لِوین» عبور کنید، کافیه برید به ثانیه 51.

بازی بازها در Gen Con

همیشه نه بازی‌ها، بلکه بازی باز‌ها هستن که تجربه بازی و دورهمی رو جذاب و خوشایند (و بعضاً ملال آور و آزاردهنده!) می‌کنن:

موخره

درسته که Gen Con به پایان رسیده، ولی همچنان مهم‌ترین نمایشگاه سالانه بازی‌های رومیزی را در پیش رو داریم. نمایشگاه «اِسِن» (Essen Spiel) در شهری به همین نام در کشور آلمان. خلاصه این که بی‌صبرانه منتظریم تا ماه اکتبر، در واقع 26 ماه اکتبر، فرا برسه (میشه اوایل آبان ماه خودمون). چون تکلیف این مسئله که سال خوبی برای بردگیم و دیگر بازی‌های رومیزی بوده رو، همیشه شهر و نمایشگاه اسن معلوم کرده و می‌کنن…

Essen Spiel 2017

آغاز آشنایی‌اش با دنیای بازی‌های رومیزی از زمانی شروع میشه که روی بازی‌های استراتژیک آنلاین کار می‌کرده. دورانی که «تراوین» در اوج محبوبیت خودش بوده. در مصاحبه‌ای طراح بازی تراوین منبع الهام خودش رو بازی «کاتان» اعلام می‌کنه. سوال پیش میاد که کاتان دیگر چیست و مگه جز مونوپولی و ریسک بازی فکری دیگری هم داریم؟ همین سوال به ظاهر ساده، سرگرمی و بلکه هم زندگی‌اش رو یکسره تغییر میده…