«کافه برد از اردیبهشت ۹۴ شروع به کار کرد و تو همین زمان کوتاه تونست خیلی‌ها رو با بازی‌های رومیزی آشنا کنه. با یه قفسه که ۳۰ تا بازی توش بود شروع کردیم و روز آخر بیشتر از ۱۲۰ تا بازی داشتیم. لحظه‌ای که شروع به کار کردیم هیچ منبعی برای ویژگی‌های این شغل وجود نداشت و مجبور شدیم خودمون چهارچوب‌های کار رو بوجود بیاریم. تجمع علاقه‌مندان بازی‌های رومیزی هم در کافه برد بی‌تاثیر نبود و باعث بوجود آمدن و رشد گروه‌های کوچک و بزرگ زیادی شد. خب فکر کنم به اندازه کافی خودشیفتگی کردم نه؟

ولی خب بیکار نشستن و راکد موندن هم کار درستی نیست! وقتش بود که یه تکونی به خودمون بدیم و شرایطمون رو بهتر کنیم. به این نتیجه رسیدیم که همه چیز رو بکوبیم و از اول شروع کنیم. سوپر ماریو یادتونه؟ وقتی یک دور بازی رو تموم می‌کردی بازی دوباره از مرحله اول شروع می‌شد، با این تفاوت که همه دشمن‌های بازی سخت تر می‌شدن. حتی اون لوزی‌های قهوه‌ای اخمو هم تبدیل به سوسک‌های سیاه و پوست کلفت می‌شدن. برای ما هم یه همچین اتفاقی افتاد. همه چیز از اول ولی با دردسرها و سختی‌های بیشتر. انقدر سنگ بزرگ برمی‌داریم تا یا زیر یکی از این سنگ‌ها له بشیم، یا بالاخره هرجوری شده اتفاقی که می‌خوایم بیافته.

دو ماهی می‌شه که معطلتون کردیم. می‌دونم، ببخشید! ولی بالاخره تموم شد. امیدوارم که بعد از دیدن نتیجه کارمون پیش خودتون بگین ارزش صبر کردن رو داشته.

برای شروع دوباره سعی کردیم اشتباهات قبلی‌مون رو تکرار نکنیم. در طی این مدت مشکلات و سختی‌های پیش‌بینی‌نشده زیادی هم برای ما و هم برای شماها بوجود آمده بود. ملحفه کدر و پر از خاک تجربیات قبلیمون رو حسابی تکوندیم و یادمون اومد که رنگش یه روزی سفید بوده! ترجیح می‌دم خیلی راجع به ویژگی‌های جای جدید براتون توضیح ندم و بذارم تجربه اولیه بهتری داشته باشین.

نه؟ حتما اطلاعات می‌خواین؟ باشه. تغیرات اصلی که خوبه بدونین ایناست. جای کافه همون نزدیکی‌هاست، فقط اومدیم بر مطهری که دیگه طرح نیست. البته خب اینجوری یکم جای پارک سخته ولی خب در مجموع بهتره. فضای کافه تقریبا دو برابر شده و به همین نسبت ظرفیت سرویس دهی‌مون هم بالا رفته. دکور کافه هم تقریبا زمین تا آسمون با جای قبلی تفاوت داره. با کلی محاسبه و فکر و برنامه ریزی، سعی کردیم یک سیستم منصفانه برای هزینه‌ بازی‌ها طراحی کنیم که مثل قبل ثابت نخواهد موند و یکم پویاست. منو کافه هم متنوع‌تر شده و در ادامه هم برنامه‌های بیشتری برای وسیع‌تر و متنوع‌تر کردنش داریم. فکر کنم دیگه بسه بقیه‌ش رو باید حضوری ببینین!

خلاصه اینکه بعد از این‌همه پر حرفی و معطلی، جمعه همین هفته یعنی ششم مرداد مراسم بازگشایی کافه بُرد رو داریم. ساعت ۵ شروع می‌شه و احتمالا تا طرفای ۱۰ ادامه داره. واقعا خوشحالمون می‌کنین اگه بیاین و با فضای جدید آشنا بشین و با یک پذیرایی مختصر در خدمتتون باشیم. آدرس جدید خیابون مطهری، نرسیده به سهروردی (جنب صرافی)، ساختمان ۱۲۰، طبقه منفی یک. پس منتظرتون هستیم.»

-امیر آئین

پنجم مرداد ماه ۱۳۹۶